کد خبر:225647
پ
وزیر صنعت
وزیر صنعت:

دستور وزیر صنعت برای بهبود عملکرد سامانه جامع تجارت

وزیر صنعت ضمن تاکید بر لزوم تسهیل فرآیندها، دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بهبود عملکرد و رفع نقاط ضعف سامانه جامع تجارت اقدام شود.

وزیر صنعت ضمن تاکید بر لزوم تسهیل فرآیندها، دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بهبود عملکرد و رفع نقاط ضعف سامانه جامع تجارت اقدام شود.

 

*** بهبود عملکرد سامانه جامع تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد وزارت صنعت، عملکرد سامانه‌جامع تجارت را مورد بررسی قرار داد و نقاط قوت و ضعف این سامانه را ارزیابی کرد.

وزیر صنعت در این جلسه با تاکید بر لزوم تسهیل فرآیندها، دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بهبود عملکرد و رفع نقاط ضعف سامانه‌جامع تجارت اقدام شود.

 

وزیر صنعت با اشاره به حذف بخشی از مراجعات حضوری فعالان اقتصادی با راه‌اندازی سامانه‌جامع تجارت، تصریح کرد:

در حال حاضر طبق آیین ‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات، استعلام‌های سیستمی در فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی توسط سامانه‌جامع تجارت انجام می‌گیرد.

تسهیل فرآیندها و تقویت زیرساخت‌های الکترونیکی در حوزه تجارت از جمله الزاماتی به شمار می‌رود که برای تحقق آن انتظار است سایر نهادهای ذی‌ربط نیز همکاری لازم را انجام دهند.

 

*** ارائه نحوه ارائه خدمات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ابتدای این جلسه رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت گزارشی از فرآیندهای تعریف شده در سامانه جامع تجارت و نحوه ارائه خدمات توسط این سامانه به متقاضیان صدور کارت بازرگانی،‌ ثبت سفارش واردات و… ارائه کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید