کد خبر:225656
پ
پرونده مسکن مهر تهران تا آخر سال بسته می‌شود
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند:

هشدار درباره افزایش نرخ تسهیلات مسکن مهر پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند معتقد است متقاضیان که اقدام به تحویل مسکن مهر خود نکنند، در آینده با افزایش نرخ تسهیلات بانکی مواجه خواهند شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند معتقد است متقاضیان که اقدام به تحویل مسکن مهر خود نکنند، در آینده با افزایش نرخ تسهیلات بانکی مواجه خواهند شد.

 

*** تکمیل پروژه مسکن مهر تا پایان سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن وطن خواهی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

۸۷ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند وجود دارد که از این تعداد ۷۷ هزار واحد آن تحویل متقاضیان شده و دو هزار و ۵۰۰ هزار واحد دیگر آماده تحویل است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر به پایان رساندن مسکن مهر تا پایان سال ۹۹، تصریح کرد:

در شهر جدید پرند ۲۴۱ پروژه پیمانکاری مسکن مهر وجود دارد که ساخت این پروژه‌ها به پایان رسیده است.
حدود ۳۰۰ واحد وجود دارد که شش ماه تا ۵ سال از زمان ساخت و تکمیل آن‌ها می‌گذرد، اما متقاضیان برای دریافت واحد خود مراجعه نمی‌کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید در ادامه، افزود:

از کل پروژه‌های مسکن مهر پرند، ۲۰ درصد متقاضیان، هنوز برای دریافت واحد خود مراجعه نکرده‌اند.
به دلیل طولانی شدن ساخت مسکن مهر بسیاری از متقاضیان واحد‌های خود را واگذار کرده‌‍اند و به دلیل اینکه نقل و انتقال رسمی صورت نگرفته است آمار دقیقی از واگذاری‌ها نداریم.

 

*** تعیین تکلیف واحدهای شهر پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند درباره اینکه با مالکان هشت هزار واحد آماده تحویل بار‌ها تماس گرفته و اطلاع رسانی شده است، تصریح کرد:

تسهیلات دولتی به این هشت هزار واحد آماده تحویل تعلق گرفته است که مالکان باید کارت قسط دریافت کنند، اما هنوز دریافت نکرده‌اند.

یکی از موضوعاتی که بانک را درگیر کرده این است که تسهیلاتی که توسط دولت داده شده، اما هنوز این تسهیلات بازنگشته است.

با جلساتی که با معاونان و مسئولان بانک مسکن داشتیم، یکی از پیشنهادات بانک مسکن، تعیین تکلیف این واحد‌ها بود که شرکت عمران پرند به عنوان داور بین بانک و متقاضیان واحد‌ها را قبول کند.

 

*** افزایش نرخ تسهیلات

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در پایان پیرامون اینکه قانون ساماندهی به بانک این اجازه را می‌دهد که نرخ تسهیلات را تبدیل کند، یعنی نرخ سود این تسهیلات از ۴ درصد به ۱۷ درصد برگردد، اظهار کرد:

بسیاری از این واحد‌ها دست دلالان است آن‌ها واحد‌های خالی را نگه داشتند تا با قیمت بالاتری به فروش برسانند براساس اطلاعات غیر رسمی برخی از افراد حدود ۲۰ واحد خالی آماده تحویل در اختیار دارند که تمایلی برای تحویل واحد‌ها ندارند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید