کد خبر:224852
پ
محمد شریعتمداری
وزیر تعاون:

عرضه ۲۰ شرکت زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی در بورس تا پایان سال ۹۹

وزیر تعاون از عرضه ۲۰ شرکت زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی در بورس تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

وزیر تعاون از عرضه ۲۰ شرکت زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی در بورس تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

 

*** عرضه در بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شریعتمداری در حاشیه دهمین نشست شورای عالی سالمندی پیرامون اینکه آیا شرکت‌های زیرمجموعه شستا از طریق بورس واگذار می‌شود، گفت:

در نظر داریم شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، شستا را از طریق بورس‌عرضه کنیم و اکنون به تناسب آمادگی شورای عالی بورس و مقررات سازمان بورس، این شرکت‌ها یکی یکی در نوبت پذیرش در بورس قرار دارند.

تا پایان سال ۹۹ هر ماه یک شرکت از زیرمجموعه‌های شستا را برای واگذاری در بورس آماده می‌کنیم. منتهی شرط آن این است که این واگذاری‌ها به تصویب سازمان بورس برسد.

 

وزیر تعاون در پایان، اضافه کرد:

در مجموع ۲۰ شرکت قابل واگذاری در تامین اجتماعی است که ۱۲ شرکت از آنها زیرمجموعه شرکت شستا قرار دارند که با تأیید شورای عالی و سازمان بورس، در بورس اوراق بهادار تهران ارائه خواهد شد.

 

*** شستا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، شستا بعد از حدود ۲۹ سال از تأسیس، امسال برای اولین‌بار وارد بورس شده و ۱۰ درصد از سهام شستا به روش ثبت سفارش در بورس عرضه اولیه شد که در این عرضه اولیه بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مشارکت کردند و ارزش بازار حدود ۱۰ درصد رشد کرد و طبق گفته وزیر قرار است واگذاری سهام شستا تا سقف ۲۰ درصد ادامه پیدا کند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید