کد خبر:224612
پ
اردکانیان
وزیر نیرو:

برنامه‌ریزی برای هوشمند کردن کامل فعالیت‌های صنعت برق

وزیر نیرو از برنامه‌ریزی برای هوشمند کردن کامل فعالیت‌های صنعت برق خبر داد.

وزیر نیرو از برنامه‌ریزی برای هوشمند کردن کامل فعالیت‌های صنعت برق خبر داد.

 

*** بهره‌برداری از ۱۱۹ پروژه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری از دو پروژه ساز و کاری صنعت برق کشور در بیست و چهارمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، اظهار داشت:

‌ از ابتدای امسال تاکنون در چارچوب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران ۱۱۹ پروژه به بهره برداری رسیده و از این تعداد، ۱۱۲ پروژه ساخت و سازی و ۷ پروژه ساز و کاری است که برای این پروژه‌ها بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان در شرایط تحریم های اقتصادی هزینه شده است.

پیش از این که ما کارگزاران حتی سر سوزنی به ذهنمان خطور کند که منتی بر سر مردم بابت این کاری که انجام شده و انجام می‌شود داشته باشیم باید دست شکرمان به آسمان بوده و دست به سینه قدردان مردم باشیم که فرصتی به ما دادند که بتوانیم توسعه پیداکنیم.

 

وی با بیان این که دولت‌ها می‌آیند و می‌روند و این چرخ مدام باید در حال حرکت باشد، گفت:

امروز تا پایان دولت حدود ۲۹۰ روز فرصت داریم و این بدان معنا نیست که همکاران من تا پایان دولت همه از خدمت منفک می‌شوند. خیلی‌ها ادامه خواهند داد و در حوزه‌های وسیع‌تر مسئولیت خواهند پذیرفت.

مردم نباید از قبل این چرخه‌ای که وجود دارد و تغییر و تحولاتی که رخ می‌دهد، ضرر کنند.

 

*** هوشمند کردن کامل فعالیت‌های صنعت برق 

 

وزیر نیرو در ادامه سخنان خود بیان داشت:

تحول بزرگی در صنعت برق کشور بویژه در سال‌های اخیر رخ داده و آن، این که همکاران بنده به درستی متوجه اهمیت و تاثیر این وجه کیفیت خدمت شده‌اند و کار خود را خلاصه در صرف تولید و عرضه نمی‌دانند، بلکه در مدیریت مصرف، مدیریت تقاضا و کیفیت عرضه خدمت می‌دانند. کارهای نهادینه شده و زیربنایی خوبی انجام گرفته و پروژه‌های متعددی نیز در حال انجام است.

طرحی که امروز افتتاح شد و هموطنان ما در تهران بزرگ به‌زودی آثار آن را در سهل‌تر شدن ارتباط‌‌ها و رسیدگی به اتفاق‌های مربوط به برق می‌بینند پیشتر در استان سیستان و بلوچسان اجرا شده و هموطنان ما در این استان، اولین بار از آن بهره‌مند شدند و اکنون در ۶ شرکت توزیع برق این طرح در استان در حال اجراست و اکنون نوبت تهران بزرگ است.

 

وی با بیان اینکه طبق برنامه، بزودی تمامی کشور از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شود، گفت:

درصدد هوشمند کردن فعالیت‌های خود در صنعت برق هستیم و شرکت‌های ما شرکت‌های هوشمندی خواهند شد، به این معنا که با راندمان بالا و بهره‌وری قابل ملاحظه‌ای خدمت رسانی خواهند کرد، اما هدف نهایی ما این است که در خدمات آب و برق وظایف خود را به نحوی انجام دهیم که مردم و مشترکان ما هوشمند شوند.

در این صورت است که جامعه و کشوری توسعه یافته به تمام معنا هستیم.

هر وقت در جایی که باید خدمت دستگاه‌ها،‌ تولید و عرضه و خدمت‌رسانی ما با صرف وقت، زحمت و پول کمتری عرضه شود اما نمی‌شود در اینجا ما مالیات پنهان پرداخت می‌کنیم.

 

*** شکست تحریم‌ها

 

وی همچنین با اشاره به پیامدهای تحریم‌ها علیه کشورمان گفت:

با وجود این فشارها، مردم از این تحریم‌ها به عنوان فرصت استفاده می‌کنند و برخی مشکلات و تنگناهای ساختاری، رفتاری و کرداری خود را در تولید، عرضه خدمات و کیفیت خدمت‌رسانی برطرف می‌کنند.

 

اردکانیان با بیان اینکه تردیدی ندارم که این روزها را با سربلندی سپری خواهیم کرد، بیان داشت:

در وزارت نیرو و در مجموع خانواده دولت بویژه دراین روزها مسئولیت بزرگی بر عهده داریم که امید است همه قدردان این فرصت بوده و به وظایف خود و تعهدی که به مردم و به مقام معظم رهبری و مسئولان ارشد کشور دادیم در این که در حرکت چرخ‌های توسعه بویژه در سال جهش تولید که نیازمند آب و برق به میزان کافی در همه نقاط بویژه در شرایط مبارزه با کووید ۱۹ اختلالی پیش نیاید، عمل کنیم.

 

*** تقدیر از کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان با اشاره به تابستان امسال، از تلاش‌های صورت گرفته و گروه‌های تخصصی و بویژه چند هزار نفر کارگران زحمت‌کش و دلسوز تقدیر کرد و اظهار داشت:

اگر از محل صرفه‌جویی‌ها امکان و فرصتی هست با توجه به این که در طلیعه ورود ماه ربیع الاول هستیم به صورت نمادین از تلاش کارگران زحمتکش شرکت توزیع نیروی برق در این روزها تقدیر شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید