کد خبر:224696
پ
امیر-بیات
رئیس هیات عامل ایدرو:

تولید ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در دستور کار است

رئیس هیات عامل ایدرو از در دستور کار بودن تولید ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی خبر داد.

رئیس هیات عامل ایدرو از در دستور کار بودن تولید ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی خبر داد.

 

*** تولید موتورسیکلت برقی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیر بیات در نشست برنامه‌ریزی تولید انبوه موتورسیکلت‎های برقی با بیان اینکه یکی از سیاست های وزارت صمت حمایت از تولید موتورسیکلت های برقی است، اظهار داشت:

طبق برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی در دستور کار قرار دارد.

در این طرح با حذف هزینه ۴۰ درصدی باتری و بهره گیری از شیوه سوآپ و باتری های امانی و ایجاد زیرساخت های لازم ارزان سازی قیمت محصول مدنظر قرار دارد.

 

وی با اشاره به اقدامات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این خصوص از جمله برگزاری فراخوان طراحی و تولید انبوه موتورسیکلت برقی با مشارکت بخش خصوصی، شناسایی فعالان در حوزه تولید موتورسیکلت برقی داخل کشور، برگزاری جلسات هماهنگی با تولیدکنندگان داخلی، جمع آوری اطلاعات و ارزیابی کامل تولیدکنندگان منتخب داخل کشور و…، تصریح کرد:

تولید موتور سیکلت برقی با توان مناسب هم برای جابجایی عادی وهم به عنوان وسیله کار و با هدف کاهش آلایندگی در دستور کار است.

 

*** اقدامات حمایتی ایدرو

 

بیات همچنین شناسایی ظرفیت تولید قطعات و اجزاء اصلی موتورسیکلت برقی در کشور با هدف کاهش ارزبری، تعمیق ساخت داخل، تامین اقلام استاندارد، افزایش تولید و ارزان سازی تیپ های معین را از دیگر اقدامات ایدرو در طرح تولید موتور سیکلت برقی برشمرد.

 

وی در ادامه اضافه کرد: سازمان ایدرو، مشترک سازی قطعات نظیر موتور الکتریکی و درایو، مجموعه باتری و سامانه مدیریت، شارژر و مبدل ها با هدف بومی سازی و ایجاد مقیاس اقتصادی تولید را پیگیری می کند.

 

*** ضرورت حمایت دستگاه‌ها

 

رئیس هیات عامل ایدرو در پایان پشتیبانی مجلس شورای اسلامی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت کشور، شهرداری ها، پلیس راهور و سایر بخش ها را در شتاب بخشی به طرح توسعه، تولید و استفاده از موتور سیکلت های برقی ضروری خواند.

 

*** تاکید بر اجرای طرح

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این جلسه عضو هیئت رئیسه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس از آمادگی دستگاه قانون گذاری برای پشتیبانی از این طرح خبر داد.

نمایندگان دستگاه های مرتبط از جمله وزارت کشور و نیرو، شهرداری تهران و شرکت های تولید کننده موتور سیکلت نیز در این نشست ضمن ارائه دیدگاه های خود بر ضرورت اجرای طرح تاکید کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید