کد خبر:224715
پ
اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

آمادگی دولت آماده برای تحویل زمین ۹۹ ساله به سازندگان مسکن استیجاری

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی دولت آماده برای تحویل زمین ۹۹ ساله به سازندگان مسکن استیجاری خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی دولت آماده برای تحویل زمین ۹۹ ساله به سازندگان مسکن استیجاری خبر داد.

 

*** تحویل زمین به سازندگان مسکن استیجاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان پیرامون آخرین وضعیت مذاکرات وزارت راه با شهرداری برای ساخت مسکن استیجاری، اظهار داشت:

بارها اطلاعیه دادیم طبق ماده ۲ قانون ساماندهی مسکن آمادگی داریم که هم شهرداری و هر سازمانی که قصد تولید مسکن استجیاری را دارد از ما زمین دریافت کند.

دنبال این بودیم که با تدوین دستورالعمل اجاره‌داری حرفه‌ای که در سیر مراحل تصویب قرار گرفت از سازمان‌هایی که علاقه‌مند به ساخت مسکن استجاری هستند حمایت کنیم.

 

وی در ادامه اضافه کرد: بر این اساس می‌توانیم زمین ۹۹ ساله را به سازندگانی دهیم که برای دهک‌های پایین خانه می‌سازند و اگر سازندگان قصد داشته باشند برای عموم جامعه روی زمین‌های دریافتی خانه بسازند می توانند به صورت ۱۰ ساله از ما زمین قسطی خریداری کنند.

آیین نامه این مصوبه را به دولت بردیم تا اقساط زمین را از ۵ سال به ۱۰ سال افزایش یابد.

متراژ این خانه‌ها ۳۰ متری نیست و ساخت مسکن برای ما همان الگوی ۷۵ متری است.

 

*** قیمت فولاد و سیمان

 

اسلامی  در مورد قیمت فولاد و سیمان و عرضه خارج از بورس کالا برای این دو قلم نهاده ساختمانی، گفت:

کنترل قیمت نهاده‌های ساختمانی وظیفه وزارت صنعت است، قیمت تمام شده نهاده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و سازمان حمایت درباره قیمت تمام شده اظهارنظر خواهد کرد. سازمان تعزیرات نیز در خصوص عرضه آنها ورود می‌کند.

عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه‌های مسکنی و عمرانی صدمه زد ولی وزیر صمت با اقداماتی که انجام داد جلوی افزایش قیمت فولاد و سیمان را گرفته است.

 

*** ارسال پیامک اشتباه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون ارسال پیامک اشتباه به بسیاری از مالکانی که صاحب خانه خالی نیستند، اظهار داشت:

تمام آمار و اطلاعات راستی‌آزمایی می‌شود و هر مالکی که نسبت به این موضوع اعتراض دارد می‌تواند با مدارک و اسناد مورد نیاز به ادارات راه و شهرسازی استان خود مراجعه کند تا اگر ادعای به حقی داشت از لیست خانه‌های خالی حذف شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید