کد خبر:224595
پ
etf
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس:

ارائه درخواست عرضه صندوق ETF سوم به سازمان بورس

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس از ارائه درخواست عرضه صندوق ETF سوم به سازمان بورس خبر داد.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس از ارائه درخواست عرضه صندوق ETF سوم به سازمان بورس خبر داد.

 

*** زمان پذیره‌نویسی صندوق دارا سوم مشخص نیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، راضیه صباغیان درباره جزییات عرضه سومین مرحله از عرضه صندوق‌های ETF، اعلام کرد:

درخواستی به سازمان بورس برای عرضه دارا سوم ارائه شده و قرار است باقی مانده سهام سه بانک تجارت، صادرات و ملت در قالب صندوق ETF دیگری به بازار عرضه شود.

 

وی با بیان اینکه زمان پذیره‌نویسی صندوق دارا سوم تاکنون مشخص نشده است، گفت:

با توجه به اینکه موسس این صندوق‌ها، وزارت اقتصاد و دارایی است، مسوولیت تعیین زمان پذیره‌نویسی هم برعهده آنها است که تاکنون زمان دقیقی را برای این اقدام به ما ارائه نداده‌اند.

 

صباغیان با بیان اینکه میزان درصد سهم دولت در بیمه‌ای‌ها کمتر از بانکی‌ها بوده است، اظهار داشت:

دولت باقی مانده سهام بیمه‌ای را به صورت خرد در بازار فروخت و دیگر در بیمه‌ای سهمی ندارد که بتواند آن را در دارا سوم عرضه کرد.

 

*** علت تغییر عرضه سهام در صندوق دارا سوم

 

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس درباره علت تغییر عرضه سهام خودرویی و فلزی ها به سهام بانکی‌ها در صندوق دارا سوم گفت:

سازمان بورس فقط مسوولیت صدور مجوز تاسیس صندوق را برعهده دارد، دولت می‌تواند دارایی‌های خود را به صورت مستقیم (خرد یا بلوکی) یا از طریق صندوق عرضه کند، ترتیب عرضه سهام در این صندوق‌ها به عهده سازمان بورس نیست و سازمان هیچ نقشی در تعیین نوع سهام در این صندوق‌ها را ندارد.

عرضه سهام خودرویی و فلزی مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان خصوصی سازی است، این دو نهاد باید با یکدیگر هماهنگ شوند.

 

وی در ادامه افزود: به محض ارائه درخواست تاسیس صندوق خودرویی و فلزی به سازمان بورس، اقدام‌های لازم برای صدور مجوز تاسیس صندوق انجام می‌شود.

سهام خودرویی‌ها و فلزی‌ها معلوم نیست در چه زمانی از طریق این صندوق‌ها عرضه شود و ممکن است عرضه آن مربوط به صندوق دارا چهارم یا پنجم شود.

 

*** تعیین نام صندوق دارا سوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در پایان به نامگذاری سومین مرحله از عرضه‌صندوق ETF دولتی اشاره کرد و گفت:

با توجه به اینکه نخستین مرحله از عرضه صندوق‌های ETF مربوط به سهام بانکی و بیمه‌ای‌ها بود به عنوان صندوق واسطه‌گری مالی یکم نام‌گذاری شده بود و اکنون سومین مرحله از عرضه صندوق‌های ETF که باز هم مربوط به سهام بانکی ها است، برای این صندوق نام صندوق واسطه‌گری مالی دوم انتخاب شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید