کد خبر:224824
پ
قالیباف-اصل
سخنگوی شورای عالی بورس :

اتخاذ دو تصمیم مهم در شورای عالی بورس

سخنگوی شورای عالی بورس از ۲ تصمیم مهم فرآیند داد و ستد سهام عدالت و تاسیس شرکت‌های تامین سرمایه، در جلسه شورای عالی بورس خبر داد.

سخنگوی شورای عالی بورس از ۲ تصمیم مهم فرآیند داد و ستد سهام عدالت و تاسیس شرکت‌های تامین سرمایه، در جلسه شورای عالی بورس خبر داد.

 

*** تصمیات مهم در شورای عالی بورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن قالیباف اصل با اشاره به اینکه در جلسه شورای عالی بورس در خصوص دو محور فرآیند داد و ستد سهام عدالت و تاسیس شرکت‌های تامین سرمایه تصمیم‌گیری شد، اظهار داشت:

تا به حال ۲۷ شرکت آماده پذیرش در بورس شده‌اند و آخرین وضعیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و سهام عدالت بررسی و گزارشی در این خصوص به شورای عالی بورس ارائه شد.

بر اساس آیین‌نامه ابلاغ شده در مرداد ماه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی موظف بودند سهامداران خود را شناسایی و اسامی آن‌ها را در سامانه ثبت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه دو ماه از ابلاغ آیین‌نامه سپری شده و اکنون شرکت‌های سرمایه‌گذاری باید به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره سهامداران را برای حضور در مجمع دعوت کنند، تصریح کرد:

شرکت‌های سرمایه‌پذیر هم باید سود سهامدارانی که روش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند مطابق سایر سهامداران پرداخت کنند.

به این ترتیب سود سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شخصی واریز و سود افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واریز می‌شود.

 

*** ضرورت اصلاحات مصوبه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی شورای‌عالی بورس در پایان با توجه به ضرورت اصلاحات مصوبه سال ۹۱ شورای عالی بورس در خصوص شرکت‌های تامین سرمایه، اظهار کرد:

با توجه به مصوبات شورا در سال ۹۱، تاسیس شرکت‌های سرمایه‌گذاری موسسان می‌توانستند حداکثر ۳۵ درصد یک شرکت تامین سرمایه را داشته باشند.

اما با اصلاحاتی که در این مصوبه صورت گرفت موسسان شرکت‌هایی که سهام عام تشکیل می‌دهند، فارغ از این که یک گروه یا چند گروه باشند، می‌توانند حداکثر۶۰ درصد یک شرکت تامین سرمایه را داشته باشند و مجاز هستند که ۴۰ درصد مابقی را پذیره نویسی عمومی کنند.

همچنین اگر گروه یا گروه‌هایی عضو هیئت مدیره و سهامدار یک شرکت تامین سرمایه باشند نمی‌توانند در دیگر شرکت‌های تامین سرمایه به عنوان عضو هیات مدیره حضور داشته باشند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول