کد خبر:223963
پ
رزم حسینی وزیر صمت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

وعده وزیر صمت برای عرضه کلیه محصولات فولادی در بورس کالا

وزیر صنعت در جلسه با اعضاء انجمن نوردکاران و سنگ آهن ایران از عرضه کلیه محصولات فولادی در بورس کالا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وزیر صنعت در جلسه با اعضاء انجمن نوردکاران و سنگ آهن ایران از عرضه کلیه محصولات فولادی در بورس کالا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** عرضه کلیه محصولات فولادی در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم حسینی در جلسه با اعضاء انجمن نورد کاران فولادی و سنگ آهن ایران، اظهار داشت:

با توافق‌هایی که با تولیدکنندگان و تشکل‌های مرتبط با زنجیره فولاد داشتند به زودی کلیه محصولات فولادی اعم از شمش و مقاطع از طریق بورس کالا عرضه خواهد شد و فروش خارج از شبکه تخلف بوده و ممنوع می‌شود.

طبق این دستور العمل شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت فولاد خواهیم بود.

 

*** دخالت دولت در قیمت گذاری فولاد

 

انجمن نورد کاران فولادی و سنگ آهن ایران در این جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص چالش‌های تولید و راه کارهای رفع آن مطرح کردند.

در این جلسه همچنین گلایه فولادسازان در خصوص دخالت دولت در قیمت گذاری فولاد در بورس کالا مطرح و مقرر شد وزارت صمت تهمیداتی در این خصوص بیاندیشد و کلیه دستورالعمل‌ها با کسب نظرات تشکل‌های مختلف در حوزه فولاد و محصولات نوردی صورت گیرد.

 

*** افزایش حجم عرضه فولاد

 

اعضای انجمن نوردکاران فولادی ایران در این دیدار از پیگیری‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونت معدنی وی در خصوص افزایش حجم عرضه فولاد از طریق بورس کالا و کاهش قیمت آن قدردانی کرده و خواستار اجرایی شدن این تصمیمات بودند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اعضای انجمن نوردکاران در این دیدار تاکید کردند، شمش فولادی که در ایران تولید می‌شود کمتر از پنج درصد به واردات وابستگی دارد اما قیمت شمش فولاد در بورس کالا بر اساس نرخ دلار تعیین می‌شود. چرا نرخ شمشی که در ابتدای سال با ۴ هزار تومان در هر کیلو قیمت‌گذاری می‌شد در مهر ماه به ۱۲ هزار تومان رسیده است، در حالی که هزینه‌های ثابت شامل سنگ آهن و انرژی و نیروی انسانی طی این مدت افزایش قیمت نداشته است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید