کد خبر:223792
پ
خرید و فروش کدهای رزرو تایرهای وانتی
سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران:

کاسبی جدید دلالان با خرید و فروش کدهای رزرو تایرهای وانتی

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران از خرید و فروش کدهای رزرو تایرهای وانتی در سامانه جامع تجارت توسط دلالان و واسطه‌ها خبر داد.

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران از خرید و فروش کدهای رزرو تایرهای وانتی در سامانه جامع تجارت توسط دلالان و واسطه‌ها خبر داد.

 

*** ثبت کدهای رزرو تایرهای وانتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی تنها با بیان این مطلب، اظهار داشت:

در سامانه جامع تجارت گزینه‌ای تحت عنوان رزرو ۲ ماهه تایر پیش‌بینی شده که امکان ثبت تایرهای وانتی را توسط مالکان خودروهای سواری میسر کرده است.

از روز نخست با این گزینه مخالف بودیم، زیرا رزرو بدون پرداخت وجه انجام می‌شود و این مساله به خریداران امکان می‌دهد تا هر زمانی که خواستند برای پرداخت وجه اقدام کنند و در برخی موارد به هیچ وجه برای خرید مراجعه نمی‌کنند.

 

تنها در ادامه، خاطرنشان کرد:

مشکلی که اکنون و متاثر از هیجانات و رفتارهای بازار به وجود آمده، این است که کد رزرو های تایرهای وانتی از سوی افراد به دیگران فروخته می‌شود.

 

*** علل افزایش قیمت تایر

 

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر درباره اینکه تایرسازان از حدود یک ماه پیش مکلف به ثبت تایرهای وانتی تولیدی خود در سامانه جامع تجارت شدند، افزود:

افرادی به سرعت اقدام به رزرو این تایرها در سامانه کرده و در نتیجه موجودی توزیع‌کنندگان این تایرها را به نفع خود قفل کردند که در ادامه، افزایش قیمت‌ها را به دنبال داشته است.

علاوه بر سامانه جامع تجارت که مربوط به ستاد تنظیم بازار است و تولیدکنندگان موظف‌اند تولیدات و محصولات خود را با ذکرجزئیات وارد آن کنند، سامانه های دیگری نظیر سامانه جامع انبارها و سامانه ۱۲۴ وجود دارند، این درحالی است انتظار می رود سامانه های ذکر شده با یکدیگر پیوند داشته باشند.

 

تنها در پایان، تاکید کرد:

وجود گزینه رزرو دو ماهه کالا در سامانه جامع تجارت فساد زا بوده و یکی از آثار سوء آن که همین فروش کدهای رزرو و در نتیجه افزایش قیمت تایر های وانتی است.

این در حالی است که برخی محصولات در سامانه یاد شده بدون کد آیسیک بوده، اما برخی دیگر کدهای مکرر دارند.

 

*** افزایش تولید

 

وی با اشاره به رشد تولید انواع تایر و تیوپ در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ در همسنجی با سال ۹۸، افزود:

تولیدکنندگان نهایت سعی خود را بر افزایش تولید دارند، اما همه عوامل، تحت کنترل آنها نیست.

این کارخانجات در نهایت بین ۲۰ تا ۳۰ روز مواد اولیه دپو (انبار) دارند و اگر این مواد به طور پیوسته به کارخانجات نرسد، روند تولید دچار اختلال خواهد شد.

میزان نقدینگی برای تامین مواد اولیه از طریق ارز و همچنین مواد اولیه داخلی اندک است، بنابرابن کارخانجات نمی‌توانند ذخیره زیادی از مواد اولیه در شرایط کنونی داشته باشند.

 

*** رشد ۲۶ درصدی در صنعت تایر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمار عملکرد تایرسازان بزرگ کشور حاکی از تولید ۱۲۹ هزار و ۶۶۰ تن تایر خودرو از ابتدای سال ۹۹ تا پایان شهریورماه و رشد ۲۶‌ درصدی آن در هم‌سنجی با سال ۹۸ است.

این میزان تولید مشتمل بر ۱۲ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۵۳ حلقه تایر است که از نظر تعداد حلقه نیز رشد ۲۵‌ درصدی را در مقایسه با ۶ ماهه سال ۹۸ نشان می‌دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول