اخبار برگزیده

کد خبر:223240
پ
فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس
سخنگوی کمیسیون صنایو معادن مجلس:

وجود ۴ هزار معدن غیرفعال در کشور/ ضرورت برنامه‌ریزی برای اکتشاف در حوزه معدن

سخنگوی کمیسیون صنایو معادن مجلس ضمن تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای اکتشاف در حوزه معدن از وجود ۴ هزار معدن غیرفعال در کشور خبر داد.

سخنگوی کمیسیون صنایو معادن مجلس ضمن تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای اکتشاف در حوزه معدن از وجود ۴ هزار معدن غیرفعال در کشور خبر داد.

 

*** معادن حبس شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت‌اله فیروزی درباره وضعیت معادن حبس شده در کشور، تصریح کرد:

برخی افراد علیرغم اینکه پروانه بهره‌برداری از معادن دریافت کردند اقدامی برای استفاده از آن انجام ندادند و تنها اوراق مربوط به بهره برداری از معادن در بازار توسط دلالان معامله می‌شود.

از آنجا که درآمد معادن می‌تواند جایگزین درآمد‌های نفتی شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاش است افرادی را که معادن را حبس کرده و از آن استفاده نمی‌کنند ملزم کند، ظرف مدت مشخصی معادن را فعال یا به دیگری واگذار کنند.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه اضافه کردک

معادن باید به افراد اهل واگذار شود تا بتوان از این نعمت خدادادی برای ارزآوری، تامین مواد اولیه موردنیاز کشور و آزاد شدن سرمایه‌های ملی استفاده کرد.

 

*** اکتشاف معادن

 

وی با انتقاد از بی‌توجهی به اکتشاف در حوزه معادن، اضافه کرد:

برنامه‌ریزی برای اکتشاف در حوزه معدن باید یکی از اولویت‌های وزارت صمت باشد چراکه گسترش دایره مطالعات و اکتشافات می‌تواند به استفاده بهتر از پتانسیل معادن کمک کند.

 

*** اولویت وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای آن‌ها را یکی دیگر از راهکار‌های استفاده بهتر از معادن دانست و در تشریح وضعیت معادن استان فارس، بیان داشت:

به دلیل اکتشافات و مطالعات محدود در استان فارس بسیاری از معادن ناشناخته مانده است بنابراین کارخانجات ناچارند مواد اولیه موردنیاز خود را علیرغم اینکه در استان موجود است، از سایر شهر‌ها وارد کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول