کد خبر:223175
پ
حسین زاده
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی مثل نمایشگاه صنایع غذایی ، افزایش تعاملات، معاملات و صادرات را به همراه دارد/تخفف ۵۰ درصدی به شرکت‌های دانش ‌بنیان

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران ضمن تشریح جزئیات برگزاری نمایشگاه صنایع غذایی ، از افزایش تعاملات، معاملات و صادرات غیر نفتی بدلیل برگزاری نمایشگاه‌ها بصورت اختصاصی خبر داد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران ضمن تشریح جزئیات برگزاری نمایشگاه صنایع غذایی ، از افزایش تعاملات، معاملات و صادرات غیر نفتی بدلیل برگزاری نمایشگاه‌ها بصورت اختصاصی خبر داد.

 

*** نمایشگاه صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیست و هفتمین دوره نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و ماشین آلات و صنایع وابسته، از سیزدهم الی شانزدهم مهرماه برگزار شد.
نمایشگاه صنایع غذایی نیز مثل نمایشگاه شیرینی و شکلات برای متخصصین و فعالین این حوزه برگزار شد و حضور برای عموم ممنوع بود.
خبرنگار صنایع برای اطلاع از کم و کیف و نتایج برگزاری این نمایشگاه‌ها که با توجه به شیوع کرونا، بصورت اختصاصی و برای متخصصین برگزار می‌شود، گفتگویی را با مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران داشته است که در ادامه ملاحظه خواهید نمود.

 

*** بیست و هفتمین نمایشگاه صنایع غذایی

 

بهمن حسین‌زاده در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون بیست و هفتمین نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و ماشین آلات و صنایع وابسته، اظهار داشت:
بیست وهفتمین دوره نمایشگاه صنایع غذایی و کشاورزی و ماشین آلات و تجهیزات مرتبط از سیزدهم الی شانزدهم مهرماه با رعایت تمام نکات و پروتکل‌های بهداشتی توسط غرفه‌داران، مشارکت‌کنندگان، سایت‌داران و بازدیدکنندگان که صرفا متخصصین بودند، برگزار شد.
خوشبختانه با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توانسته‌ایم تهویه‌هایی متناسب با شرایط برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این نمایشگاه داشته باشیم و همچنین دستگاه ضد عفونی در ورودی سالن‌‌ها نصب کردیم.
غربالگری و تب سنجی، یکبار در ورودی نمایشگاه و بار دیگر در ورودی سالن انجام شد و رعایت نکات بهداشتی برای همگان الزامی بود.
از سویی دیگر بدلیل اینکه غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان افرادی تحصیل کرده و متخصص هستند، همه پروتکل‌ها را رعایت کردند.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد:
در نمایشگاه صنایع غذایی ۱۰۰ درصد شرکت‌کنندگان از ماسک استفاده کردند و از منظر ساختار فیزیکی و رعایت کردن فاصله اجتماعی تمام الزامات رعایت شد.
هر کدام از مدیران ما مسئول یک در بودند و به افراد عادی اجازه ورود داده نمی‌شد، البته مجددا از این طیف عذرخواهی می‌کنیم، ولی ما میزبان هستیم و سلامتی میهمانان برای ما اهمیت زیادی دارد.

 

 

*** بیست و هفتمین نمایشگاه صنایع غذایی نمایشگاه متخصصین

 

حسین‌زاده در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در نمایشگاه صنایع غذایی گفت:
در این نمایشگاه با هیئت‌های خارجی تبادل تکنولوژی انجام و قراردادهای تجاری زیادی بسته شد و آخرین یافته‌های صنعت کشاورزی و مواد غذایی مورد بررسی قرار گرفت.
با توجه به نظر غرفه‌داران، با توجه به شرایط کرونا، در این نمایشگاه‌ها عمدتا متخصصین هستند که شرکت می‌کنند و انرژی شرکت‌کنندگان نیز صرفا در جلسات مذاکره B2B می‌گذرد.
نمایشگاه‌هایی که در این مقطع برگزار می‌شود، در سطح تخصصی و بین المللی هستند و این نمایشگاه نیز از این جنس است.

 

*** برگزاری نمایشگاه برای توسعه صادرات غیر نفتی

 

وی در ادامه پیرامون نمایشگاه‌های تخصصی مثل نمایشگاه صنیع غذایی گفت:
در این نمایشگاه‌ها فروش وجود ندارد و عمدتا متخصصین در این برنامه شرکت می‌کنند، البته به دلیل اسم مواد غذایی معمولا در سال‌های گذشته مردم عادی نیز در چنین برنامه‌هایی شرکت می‌کردند، ولی انتظار ما از سطح بازدیدکنندگان حضور متخصصین است زیرا هدف ما از برگزاری این نمایشگاه‌ها توسعه صادرات غیر نفتی است.
هر چه میزان برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی بیشتر باشد، میزان فروش در زنجیره ارزش بالا می‌رود و بازاریابی موثر خواهد بود.
از این منظر سال ۹۹ ورود بازدید کننده عام را متوقف کرده‌ایم، معمولا سالن مجزا بود ولی این بار بعلت کم بودن شرکت‌کنندگان قادر به تفکیک موضوعات نبودیم.

 

*** رضایت شرکت‌کنندگان از نمایشگاه‌های تخصصی

 

حسین‌زاده در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی بصورت مجازی، بیان کرد:
به عنوان کسی که چندین سال نمایشگاه برگزار می‌کنم، نمایشگاه صنایع غذایی را که به صورت اختصاصی برگزار شد بسیار قوی دیدم که با رضایت غرفه‌داران همراه بود.
به عنوان مثال در نمایشگاه شیرینی و شکلات، شرکت بیوک ( شونیز ) که از صادرکنندگان بزرگ است، از برگزاری اینگونه نمایشگاه‌های تخصصی اظهار رضایت کردند.
البته نمایشگاه به صورت مجازی پخش و غرفه‌ها و غرفه‌داران معرفی می‌شوند و اهداف در مصاحبه‌ها بیان می‌شود، دعوت‌نامه نیز به صورت الکترونیکی ارسال و تمام هماهنگی‌های لازم از این طریق انجام می‌شود.

 

*** نقش صنعت نمایشگاهی در ارتقای اشتغال

 

وی در خصوص ایجاد اشتغال در نمایشگاه‌ها، افزود:
انتظار من این است که تمام مسئولین کشوری از صنعت نمایشگاهی حمایت کنند و غیر از اینکه ما در زنجیره ارزش و زنجیره فروش محصولات تولیدی قرار داریم، بهشت شرکت‌های دانش بنیان را فراهم کرده‌ایم و به استارتاپ‌ها، ۵۰% تخفیف داده‌ایم و این بخش در نمایشگاه فعال هستند ضمن اینکه ما ایجاد اشتغال داریم.
عدم برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی به حدود ۳۳ هزار نفر از نظر شغلی آسیب می‌زند و بخش بزرگی را دچار بیکاری می‌کند، هر چهار و نیم متر نمایشگاه، شش شغل ایجاد می‌کند.
در این نمایشگاه بیش از صد میلیارد تومان غرفه ساخته شد که کارگران زیادی در صنوف مختلف برای برپا کردن نمایشگاه‌ها کار می‌کنند که عمدتا روز مزد هستند که منبع درآمدی برای این افراد است.
در واقع صنعت نمایشگاهی خود اشتغال‌زا است و اشتغال خوبی ایجاد می‌کند.

 

 

*** تخفیف ۵۰ درصدی به شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در پایان پیرامون حمایت از استارتاپ‌ها، اظهار داشت:
در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسیده است و در عین حال در تمام نمایشگاه‌هایی که مثل نمایشگاه صنایع غذایی برگزار می‌شود به شرکت‌های دانش‌بنیان که مورد تایید آن‌ها باشد ۵۰% تخفیف داده می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید