کد خبر:223056
پ
بورس کالا
معاون توسعه بازار بورس کالای ایران:

پذیره‌نویسی دو صندوق کالایی کشاورزی به زودی آغاز خواهد شد

معاون توسعه بازار بورس کالای ایران از آغاز پذیره‌نویسی دو صندوق کالایی کشاورزی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

معاون توسعه بازار بورس کالای ایران از آغاز پذیره‌نویسی دو صندوق کالایی کشاورزی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** آغاز پذیره‌نویسی دو صندوق کالایی کشاورزی 

 

به گزارش صنایع، علیرضا ناصرپور با اعلام این مطلب، اظهار کرد:

عمده تمرکز ما بر این رویکرد است که بازار را عمق بخشیده و از صندوق‌های کالایی حداکثر استفاده را ببریم، آن هم در شرایطی که با ورود محصولات دیگر از جمله محصولات کشاورزی پتانسیل رونق بیشتر معاملات و فضا برای ایجاد صندوق‌های کالایی جدید ایجاد خواهد شد.

این فرآیند نیازمند همراهی سایر فعالان بازار است که طبیعتا لازم است نهادهایی در بازار باشند که درخواست این صندوق‌ها را ارائه کنند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه درحال حاضر درخواست دو صندوق کالایی در حوزه کشاورزی به سازمان بورس ارائه شده است که تقریبا مراحل نهایی آن درحال طی شدن است تا به زودی وارد مرحله پذیره‌نویسی شوند. هر دوی این صندوق‌ها امکان سرمایه‌گذاری روی همه کالاهای کشاورزی را که گواهی سپرده برای آن تعریف شده است، دارند.

از این رو انتظار داریم به زودی شاهد راه‌اندازی این دو صندوق در حوزه بخش کشاورزی و کالاهای آن باشیم. تلاش ما این است که بتوانیم این صندوق‌ها را در حوزه سایر کالاهایی که در بورس کالایی ایران مورد معامله قرار می‌گیرند توسعه دهیم و این‌گونه در جهت تعمیق بستر معاملاتی بورس کالا گام برداریم.

 

*** اقبال معامله‌گران به ابزارهای مالی گوناگون

 

به گزارش صنایع، مدیر توسعه بازار بورس کالای ایران در پایان به موضوع حجم معاملاتی این ابزارهای مالی اشاره کرد و اظهار داشت:

در سال جاری و حتی سال‌های پیش از آن گواهی سپرده سکه طلا و صندوق‌های آن و همچنین معاملات آپشن آن که در حال حاضر وجود دارد، به میزان قابل توجهی مورد استقبال معامله‌گران قرار گرفتند. باتوجه به آنکه نوسان قیمتی جزء جدایی‌ناپذیر بازار است، تکانه‌های قیمتی به هر سمتی که باشد در بازار وجود دارد. به‌رغم این موضوع انتظار ما این است که همچنان رونق معاملاتی دراین بازارها دیده شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول