کد خبر:221987
پ
۱۶۰۱۸۹۷۶۳۲-imgl0289
مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم:

انعقاد ۲ هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان قرارداد با بخش صنعت در یک سال اخیر

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم از انعقاد ۲ هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان قرارداد با بخش صنعت در یک سال اخیر خبر داد.

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم از انعقاد ۲ هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان قرارداد با بخش صنعت در یک سال اخیر خبر داد.

 

*** انعقاد قرارداد با بخش صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیف با اشاره به گزارش پایش طرح تحول در ارتباط با جامعه و صنعت، به رقم قراردادهای منعقد شده در دانشگاه‌های تحت پایش در یک سال اخیر پرداخت و گفت:

مبلغ این قراردادها بالغ بر ۲ هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان بوده است که در قالب ۸۴۲۷ قرارداد انجام شده است.
اگر تعداد قراردادها را به دانشگاه‌های تحت پایش تقسیم کنیم مشخص می‌شود که هر یک از دانشگاه‌های پایش‌شده به طور متوسط درگیر حل ۱۰۰ مسأله از مسائل کشور هستند.

 

مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، با اشاره به تلاش‌های چند دهه گذشته در حوزه گسترش کمی و کیفی آموزش و پژوهش، بیان داشت:

از سال گذشته طرح تحول در ارتباط با جامعه و صنعت آغاز شده است که ۴۴ اقدام مشخص در آن تعریف شده است.

 

*** پایش طرح

 

وی با بیان اینکه پایش این طرح نیز آغاز شده است، خاطرنشان کرد:

یکی از اقدامات این طرح اعطای فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی در جامعه و صنعت است که در سال اخیر ۱۱۴ نفر از اعضای هیئت علمی به این فرصت مطالعاتی رفته‌اند.

 

سیف به بخش دیگری از اقدامات این طرح از جمله راه‌اندازی مراکز هدایت شغلی، مراکز مهارت‌آموزی و مراکز کاریابی در ۴۰ دانشگاه اشاره کرد که مشغول به هدایت شغلی و کاریابی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند.

مأموریت‌گرایی دانشگاه‌ها و کمک به توسعه جامعه پیرامون‌شان از جمله مسائل اصلی این طرح است و همچنین بیش از ۲۰۰ نفر امریه جذب دانشگاه‌ها شدند.

 

*** قرارداد با وزارت نفت

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، در پایان سخنان خود به همکاری کلان با دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت نفت و همچنین سازمان حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: در هفته‌های اخیر ۱۳ قرارداد با وزارت نفت منعقد شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید