کد خبر:220919
پ
تولیدکنندگان لوازم خانگی
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی:

نگرانی تولیدکنندگان داخلی از بازگشت برند‌های خارجی تحریم‌کننده ایران

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی از نگرانی تولیدکنندگان داخلی از بازگشت برند‌های خارجی تحریم کننده ایران خبر داد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی از نگرانی تولیدکنندگان داخلی از بازگشت برند‌های خارجی تحریم کننده ایران خبر داد.

 

*** نگرانی تولیدکنندگان داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا غزنوی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

تولیدکنندگان نگرانند موقعی هستند که شرایط عادی و تحریم‌ها رفع شود و باز برند‌هایی خارجی که ما را تحریم کردند بازگردند و اشتغال و تولیدی که در صنعت لوازم خانگی ایجاد شده از بین برود.

آمار‌های ۴ ماهه وزارت صمت نشان می‌دهد که تولید یخچال فریزر ۱۵ درصد و لباسشویی ۷۰ درصد و تلویزیون ۶۱ درصد افزایش یافته است.

 

وی در ادامه اضافه کرد: نکته مهم این است که افزایش تولید با کاهش واردات قطعات و مواد اولیه خارجی رخ داده است و خودمان مواد اولیه و قطعات تولید کرده ایم یعنی عمق ساخت داخل بالاتر رفته است و الان خیلی از قطعه سازان سرشان آنقدر شلوغ شده که سفارش جدید نمی‌گیرند.

 

*** تولید لوازم خانگی

 

غزنوی با بیان این که به لحاظ کیفیت ما در دنیا حرف برای گفتن داریم، گفت:

یکی از تولیدکنندگان ما که در نمایشگاه چین شرکت کرده بود گفت ۹۰ کشور متقاضی کالای ما بودند، اما فعلا بازار داخلی در اولویت است و تولیدکننده باید نیاز داخلی را تامین کند.

در شش ماهه اول سال ۱ میلیون و ۹۵ هزار دستگاه لباسشویی، یخچال و تلویزیون تولید کرده ایم که در شش ماهه دوم با افزایش تولید و با احتساب اجاق گاز می‌توانیم تولیداتمان را تا ۳ و ۴ میلیون دستگاه افزایش دهیم.

 

*** حمایت از تولیدکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در پایان با یادآوری لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی، گفت:

تولیدکنندگان لوازم خانگی نگران موقعی هستند که شرایط عادی و تحریم‌ها رفع شود و باز برند‌های خارجی بازگردند و اشتغال و تولیدی که در صنعت لوازم خانگی ایجاد شده از بین برود از این جهت لازم است وزرات صمت لایحه‌ای تهیه و پیشنهاد دهد تا مجلس تصویب کند و مانع از بازگشت برند‌های خارجی لوازم خانگی شوند که ایران را تحریم کردند و رفتند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول