کد خبر:220876
پ
۱۳۹۱۰۹۱۸۰۰۰۱۴۹۴
رییس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس:

علت خروج ۶۰۴ شرکت از لیست واگذری‌ها اعلام شود

رییس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس بر ضرورت اعلام علت خروج ۶۰۴ شرکت از لیست واگذری‌ها تاکید کرد.

رییس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس بر ضرورت اعلام علت خروج ۶۰۴ شرکت از لیست واگذری‌ها تاکید کرد.

 

*** علت خروج ۶۰۴ شرکت از لیست واگذری‌ها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدشمس‌الدین حسینی در نشست بررسی نحوه اجرای قانون سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه خصوصی‌سازی و سهام عدالت، اظهار داشت:

کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی پشتوانه دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی بوده و است و دولت می‌تواند از کانال کمیسیون اصل ۴۴ بسیاری از موانع سرمایه‌گذاری و توسعه بخش خصوصی را برطرف کند.

دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارش‌هایی که به کمیسیون و مجلس ارائه می‌دهند، اصل نظارت را ملاک قرار داده و براساس قانون و وظایف دستگاه‌ها اعلام کنند که هر دستگاه چه عملکردی داشته است.

برخی زیر مجموعه های دولت مانع واگذاری ها هستند و اگر دولت  از ظرفیت این کمیسیون استفاده کند، می تواند موانع را از سر راه تصمیمات و انجام تکالیف قانونی خود بردارد.

 

وی در این جلسه از رئیس سازمان خصوصی سازی خواست تا طی گزارشی علت خروج ۶۰۴ شرکت از لیست واگذاری‌ها را اعلام و بگوید، چرا برخی شرکت‌های سودده از فهرست سهام عدالت خارج و برخی شرکت‌های زیان ده جایگزین آنها شده‌اند؟

بیش از ۴۹ میلیون نفر دارنده سهام عدالت با جابه جایی شرکت‌ها و تغییر رویکرد و تصمیمات دولت دچار خسران و زیان می شوند و باید به تمام تبعات تصمیماتی که گرفته می‌شود، توجه کرد.

سازمان خصوصی‌سازی باید مراقبت باشد تا واگذاریها منجر به تدوام مدیریت دولت نشود.

 

رییس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس  در پایان با اشاره  به برخی واگذاری‌ها که محل ایراد قرار گرفته است، اظهار کرد:

سازمان خصوصی سازی گزارش این موضوع را به کمیسیون ارائه کند.

 

*** ارائه گزارشی از روند واگذاری‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین در ابتدای این نشست، صالح رییس سازمان خصوصی سازی گزارشی از روند واگذاری‌ها ارائه و از کمیسیون خواست تا به منظور هماهنگی در تصمیمات، همه موارد مربوط به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در این کمیسیون بررسی و تصمیم‌گیری شود و در ادامه جلسه نمایندگان عضو کمیسیون اصل ۴۴  و کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول