کد خبر:221051
پ
مصاحب
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی:

رشد ۱۶ درصدی صادرات صنایع کوچک و متوسط در نیمه نخست سال ۹۹

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از رشد ۱۶.۷ درصدی صادرات واحدهای صنعتی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نیمه نخست سال ۹۹ خبر داد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از رشد ۱۶.۷ درصدی صادرات واحدهای صنعتی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نیمه نخست سال ۹۹ خبر داد.

 

*** رشد ۱۶ درصدی صادرات صنایع کوچک و متوسط 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصغر مصاحب ضمن اعلام این خبر، افزود:

جمع صادرات ۶ ماهه این شرکت‌ها یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸(یک میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار)، رشد ۱۶.۷۷ درصدی را نشان می‌دهد.

این توفیق با وجود شیوع گسترده کرونا و بسته بودن مرزهای ایران در ماه‌های ابتدایی شیوع این ویروس به‌دست آمده است.

 

وی در خصوص میزان صادرات این صنایع، اظهار داشت:

در این مدت بیش‌ترین صادرات این صنایع به کشورهای پاکستان با یک میلیارد دلار، عراق با ۳۶۴ میلیون دلار، افغانستان با ۸۳ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۵۰ میلیون دلار، ترکیه با ۳۶ میلیون دلار، جمهوری آذربایجان با ۲۶ میلیون دلار، ارمنستان با ۲۵ میلیون دلار و هند با ۲۰ میلیون دلار به ثبت رسیده است.

مواد غذایی، ظروف فولادی و آهنی با گنجایش بیش از ۲۰ لیتر و انواع ظروف پلاستیکی و مواد شیمیایی بازدارنده هیدرات گازی، بیشترین اقلام صادراتی را در مدت یاد شده به خود اختصاص داده است.

 

*** ۴۳۰ واحد صادر کننده در ۶ ماهه سال جاری

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان با بیان اینکه تعداد واحدهای صادر کننده در ۶ ماهه سال جاری ۴۳۰ واحد بود، گفت:

استان‌های خراسان ‌رضوی با ۳۴۳.۹ میلیون دلار، تهران با ۱۳۳.۷ میلیون دلار، آذربایجان ‌شرقی با ۱۲۳.۲ میلیون دلار، فارس با ۸۸.۷ میلیون دلار و یزد با ۸۳.۷ میلیون دلار، به ترتیب استان‌های با بیشترین مقدار صادرات در مدت یاد شده بودند.

 

*** اقدامات سازمان صنایع کوچک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۰ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۶۵ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۷ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۸۵ هزار و ۸۷۴ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۵ هزار و ۹۱۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۵۸ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۸۶۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول