کد خبر:221199
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد فروش صنایع معدنی در بورس

فروش محصولات ۷۴ شرکت زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس ایران با رشد ۹۵ درصدی در شهریور ۹۹ همراه بوده است.

فروش محصولات ۷۴ شرکت زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس ایران با رشد ۹۵ درصدی در شهریور ۹۹ همراه بوده است.

 

*** رشد فروش ۹۵ درصدی صنایع معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ارزش فروش محصولات ۷۴ شرکت زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس ایران،‌ طی شهریور ماه ۹۹ با جهش ۹۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ همراه بوده است، همچنین فروش این تعداد شرکت در نیمه نخست سال ۹۹، رشد بیش از ۵۰ درصدی را تجربه کرده است.

ارزش فروش تولیدات شرکت های این حوزه در شهریور ماه ۹۹ از ۲۶٫۳ هزار میلیارد تومان عبور کرد، مجموع ارزش فروش این ۷۴ شرکت طی شش ماه نخست سال ۹۹ نیز به رقم بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان رسید.

در این میان ایرالکو با ۷۷ درصد، ملی مس با رشد ۶۲ درصدی، فولاد کاوه کیش با رشد ۶۵ درصد، گل گهر با افزایش ۵۹ درصد،‌ فولاد کاوه جنوب با افزایش ۵۸ درصد،‌ فولاد خوزستان با رشد ۴۱ درصد و چادرملو با ۳۸ درصد به عنوان پیشتازان رشد در شرکت‌های بزرگ صنایع معدنی بوده‌اند.

طی این مدت برخی شرکت‌های خصوصی نیز رشدهای سه رقمی را در فروش تجربه کردند.

 

*** بیشترین ها در فروش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طی شش ماه ابتدای سال ۹۹، بیشترین سهم فروش (۲۷٫۳ هزار میلیارد تومان) ابتدا به فولاد مبارکه اختصاص داشت.

پس از آن ملی مس با ۱۶ هزار میلیارد، فولاد خوزستان با ۱۱ هزار میلیارد و گل گهر با ۱۰ هزار میلیارد تومان سرآمدان فروش در نیمه ابتدای ۹۹ بودند.

ارزش فروش فولاد مبارکه در شهریور نیز به ۵۵۰۰ میلیارد،‌ ملی مس به ۴۲۰۰ میلیارد،‌ گل گهر ۲۱۰۰ میلیارد، فولاد خوزستان ۱۸۰۰میلیارد و ذوب آهن ۱۵۰۰ میلیارد تومان فروش داشتند و به عنوان ۵ شرکت بزرگ در فروش معرفی شده‌اند.

در مجموع ۳۵ درصد کل فروش شرکت‌های تولیدی بورس تهران مربوط به حوزه معدن و صنایع معدنی بوده که مرتبط با رشد تولیدات این شرکت‌ها و تقویت بازار و البته رشد دلار است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید