کد خبر:221101
پ
۸۴
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

دانشگاه‌هایی که ثروتمندترین فارغ‌‌التحصیلان را در دنیا داشته‌اند

دانشجویان برخی دانشگاه‌های جهان در لیست ثروتمندترین افراد جهان نیز دیده می‌شوند، موضوعی که باعث افزایش اعتبار این دانشگاه‌ها شده است.

دانشجویان برخی دانشگاه‌های جهان در لیست ثروتمندترین افراد جهان نیز دیده می‌شوند، موضوعی که باعث افزایش اعتبار این دانشگاه‌ها شده است.

 

*** درآمد فارغ التحصیلان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از دلایل شهرت برخی از دانشگاه‌ها سرانجام دانشجویانی است که از آن جا فارغ التحصیل شده اند به طوری که مهر برخی از دانشگاه‌ها بر روی مدرک تحصیلی نشان دهنده داشتن آینده درخشان آن دانشجو است.

حداقل درآمد فارغ التحصیلانی که به این فهرست راه پیدا کرده اند ۳۰ میلیون دلار است و نه تنها فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بلکه فارغ التحصیلان کارشناسی نیز در این فهرست حضور دارند و در برخی از موارد برخی از دانشجویان در دو دانشگاه تحصیل کرده اند و به عنوان فارغ التحصیلان هر دو دانشگاه به این فهرست راه پیدا کرده اند.

اکثریت دانشگاه‌هایی که نامشان در این فهرست آمده است در آمریکا قرار گرفته‌اند که بیشتر آن‌ها دانشگاه‌های شرق این کشور‌ هستند.

در صدر این فهرست دانشگاه هاروارد قرار دارد که ارزش دارایی‌های فارغ التحصیلان این دانشگاه که در سال ۱۶۳۶ تاسیس شده است ۴.۷ تریلیون دلار است و تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه ۱۳ هزار و ۶۰۰ نفر است و میانگین دارایی‌های هر نفر فارغ التحصیل این دانشگاه نزدیک به ۳۵۰ میلیون دلار است.

در جایگاه دوم این فهرست نیز دانشگاه استنفورد قرار دارد که ارزش دارایی‌های فارغ التحصیلان آن ۲.۹ تریلیون دلار است و ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند و میانگین ارزش دارایی‌های هر نفر فارغ التحصیل این دانشگاه نزدیک ۵۰۰ میلیون دلار است.

 

درآمد فارغ التحصیلان

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید