کد خبر:220825
پ
سعدمحمدی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه

مدیر عامل شرکت مس از  شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه خبر داد.

مدیر عامل شرکت مس از  شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه خبر داد.

 

***  شکستن رکورد تولید کنسانتره مس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اردشیر سعدمحمدی با بیان این‌که در راستای تحقق شعار جهش تولید مجتمع مس سونگون موفق شد در شهریورماه امسال با همت پرسنل زحمتکش، عملکردی درخشان و رکوردی تاریخی را در تولید کنسانتره مس به ثبت برساند گفت:

کارخانه تغلیظ مس سونگون در شهریورماه سال‌جاری موفق شد به رکورد تولید ۳۱٫۷۰۱ تن کنسانتره دست یابد که ۱۲٫۳ درصد از برنامه پیش‌بینی بالاتر بوده است.

 

وی با اشاره به این‌که این رکورد نسبت به رکورد قبلی (۳۰٫۴۲۳ تن در خرداد ۹۷) ۴ درصد رشد نشان می‌دهد، افزود:

مقدار بازیابی کارخانجات نیز در سال جاری به بالای ۹۰ درصد رسیده که از ابتدای راه‌اندازی کارخانجات تغلیظ سونگون رکوردی تاریخی محسوب می‌شود.

همچنین با وجود رشد تولید، مصرف حامل‌های انرژی آب و برق با روندی معکوس در شهریورماه همراه بوده، به‌طوری‌که به‌ازای هر تن خوراک ورودی کارخانه‌ها، میزان آب خام ۲۷ درصد و برق ۱۵ درصد نسبت به برنامه کاهش مصرف داشته است.

 

*** عملکرد خوب مجتمع مس سونگون

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت مس در پایان با بیان این‌که به‌رغم شیوع ویروس کرونا در کشور دردر شش‌ماهه نخست سال جاری عملکرد بسیار خوبی در مجتمع مس سونگون به ثبت رسیده است، اظهار داشت:

در این مجتمع ۱۶۶٫۸۷۳ تن کنسانتره مس با ۴۰٫۱۸۹ تن مس محتوی تولیدشده که بیش از ۲ درصد بالاتر از برنامه پیش‌بینی بوده است. همچنین در کارخانه تغلیظ مولیبدن مجتمع مس‌سونگون رکورد خیره‌کننده تولید ۱۱۴۸ تن کنسانتره مولیبدن در طول این شش‌ماه به ثبت رسیده که ۲۰ درصد نسبت به برنامه پیش‌بینی رشد داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول