کد خبر:220816
پ
رزم حسینی
وزیر صمت در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه ذوب آهن کوار استان فارس

شروع طوفانی رزم حسینی / ۹۰ درصد از اختیارات شورای عالی معادن به استان‌ها واگذار می‌شود/ معادن حبس شده ظرف سه ماه آینده آزاد می‌شود/ تکمیل زنجیره فولاد، تکمیل زنجیره‌های خالی، احیای واحدهای راکد با نظام تصمیم‌گیری مثلثی

وزیر صنعت در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه ذوب آهن کوار با اعلام چند خبر همچون واگذاری اختیارات شورای عالی معادن، آزادسازی معادن حبس شده و برخی اقدامات مهم مبتنی بر نظام تصمیم‌گیری مثلثی، شروعی طوفانی داشت.

رزم حسینی در جایگاه وزیر صنعت در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه ذوب آهن کوار با اعلام چند خبر همچون واگذاری اختیارات شورای عالی معادن، آزادسازی معادن حبس شده و برخی اقدامات مهم مبتنی بر نظام تصمیم‌گیری مثلثی، شروعی طوفانی داشت.

 

*** شروع طوفانی رزم حسینی / واگذاری اختیارات شورای عالی معادن به استان‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم حسینی در این مراسم ضمن ایراد سخنرانی پیرامون ظرفیت‌های استان فارس و برنامه‌های وزارتخانه متبوعش در حوزه معدن، اظهار داشت:

۹۰ درصد از اختیارات شورای عالی معادن تا یک ماه آینده به استان‌ها واگذار می‌شود. تفویض اختیارات به استان‌ها از حقوق استانداران می‌باشد و این موضوع مهمی است که بنده نیز در زمان استاندار بودن، با جدیت آن را پیگیری کردم.

 

*** آزادسازی معادن حبس شده

 

وی در ادامه به معادن حبس شده نیز اشاره و بیان داشت:

معادن حبس شده را ظرف دو یا سه ماه آینده آزاد می‌کنیم و در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم تا ظرفیت‌های جدید برای توسعه و اشتغال ایجاد شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد:

با آزادسازی معادن حبس شده علاوه بر ایجاد اشتغال و ظرفیت جدید، مجوز فروشی‌ها تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

 

 

رزم حسینی

 

 

*** توسعه اکتشافات همراه با مقابله با خام فروشی

 

رزم حسینی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تکمیل هر چه بیشتر زنجیره تمام صنایع از جمله مس، روی آلومینیوم و …را در دستور کار داریم، بیان داشت:

تکمیل زنجیره فولاد یکی از این برنامه‌ها می‌باشد و به دنبال صادرات محصولات نهایی فولاد و جلوگیری از هرگونه خام فروشی هستیم و در همین راستا مطالعات تفصیلی و تکمیل معادن را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این مسیر در استان فارس نیز هموارتر شده است، تصریح کرد:

تکمیل زنجیره فولاد این استان شروع شده است و فاز چهارم طرح توسعه ذوب آهن کوار نیز در همین راستا می باشد که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی آن بودیم.

وزیر صمت همچنین با اشاره به اکتشافات انجام شده در حوزه معادن گفت:

مناطق امید بخش زیادی داریم که اکتشافات اولیه شکل گرفته و مطالعات تفصیلی و تکمیل این معادن در دستور کار می باشد.

 

*** حرکت وزارت صنعت در راستای تحقق جهش تولید

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: جهش تولید از اهداف و اولویت‌های ما می‌باشد که در این حوزه چند برنامه را دنبال می‌کنیم.

وزیر صنعت با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم ما، تکمیل زنجیره‌های خالی صنایع است، تصریح کرد:

تکمیل ظرفیت‌های خالی صنایع از اولویت‌های ما در این حوزه است که این موضوع، ورود محصولات جدید و افزایش حجم عرضه را به دنبال خواهد داشت.

وزیر صنعت در ادامه با تاکید بر تکمیل ظرفیت‌های خالی صنایع با استفاده از توان شرکت‌های بزرگ، گفت:

حدود ۱۰ میلیون تن ظرفیت خالی نوردی داریم که در سال جهش تولید در نظر داریم بخشی از این ظرفیت را توسط شرکت‌های برزگ تکمیل کنیم.

رزم حسینی علاوه بر تکمیل زنجیره‌های خالی، احیای واحدهای راکد را از دیگر اولویت‌های وزارت صنعت، اعلام کرد.

 

*** نظام تصمیم‌گیری مثلثی

 

وی در ادامه با بیان اینکه کلیه این اقدامات مبتنی بر نظام تصمیم‌گیری مثلثی خواهد بود، گفت:

نظام تصمیم گیری‌ها مبتنی بر استفاده از نظرات فعالان مثلث بخش خصوصی و متخصصان، نمایندگان مجلس و دولت خواهد بود و در راستای استفاده کارشناسی از نظرات این سه بخش حرکت می کنیم.

با همدلی و همزبانی میان فعالان این سه حوزه، تصمیماتی خردمندانه، همراه با کارشناسی و مبتنی بر واقعیت‌های بازار شکل خواهد گرفت.

 

*** حرکت در رفع موانع سرمایه گذاری

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون حمایت از سرمایه‌گذاری، بیان کرد:

رهبر معظم انقلاب کارآفرینی را عبادت و سرمایه‌گذاران را عابدین خطاب کردند و ما در همین راستا، رفع موانع سرمایه‌گذاری را در دستور کار قرار دادیم.

رزم حسینی در ادامه، تاکید کرد:

سرمایه گذارانی که در این شرایط سخت اقتصادی به ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری مبادرت می‌ورزند، در واقع مجاهدان اقتصادی هستند.

وظیفه ما نیز در مقابل حمایت از این مجاهدان اقتصادی است و در همین راستا، حمایت از سرمایه‌گذاری و رفع موانع پیش‌رو از اهداف کاری ما خواهد بود.

 

*** نقش بی بدیل استان فارس در دفاع مقدس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آغاز این مراسم با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای عرصه دفاع مقدس را گرامی داشت و با اشاره به مجاهدت‌های مردم فارس بر نقش بی‌بدیل رزمندگان این استان در جنگ هشت ساله تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول