کد خبر:220886
پ
پتروشیمی
رئیس سازمان صمت استان همدان:

پتروشیمی هگمتانه در آستانه راه‌اندازی

رئیس سازمان صمت استان همدان از راه‌اندازی پتروشیمی هگمتانه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

رئیس سازمان صمت استان همدان از راه‌اندازی پتروشیمی هگمتانه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** راه‌اندازی پتروشیمی هگمتانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمیدرضا متین با بیان اینکه پتروشیمی هگمتانه پس از ۱۸ سال در آستانه راه‌اندازی قرار گرفته است، اظهار داشت: این واحد صنعتی بزرگ هم اینک مرحله تولید و صدور پروانه بهره‌برداری را می‌گذراند.

 

وی در ادامه افزود:

پتروشیمی هگمتانه در حال خرید نخستین محموله مواد اولیه از پتروشیمی اروند است و به زودی وارد مدار تولید می‌شود، بعد از تولید اولیه، پروانه بهره‌برداری این واحد صنعتی بزرگ پس از ۱۸ سال صادر می‌شود و به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند.

 

*** صدور پروانه

 

متین در ادامه به صدور پروانه پتروشیمی هگمتانه اشاره و خاطر نشان کرد:

پتروشیمی هگمتانه تمام مراحل تست و راه‌اندازی را با موفقیت پشت سرگذاشته است و مرحله نهایی را طی می‌کند و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان مهرماه بتوانیم کار صدور پروانه را انجام بدهیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

محصول نهایی پتروشیمی‌هگمتانه پی. وی. سی پزشکی است و این نوع پلاستیک در صنایع بسته‌بندی دارو و تجهیزات پزشکی مصرف می‌شود.

 

*** ظرفیت تولید

 

متین ظرفیت تولید این صنعت را ۷۰ هزار تن اعلام کرد و افزود:

بیش از ۷۰ درصد پی. وی. سی پزشکی مورد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود و پتروشیمی‌هگمتانه می‌تواند ۱۷ تا ۲۲ درصد از حجم واردات کشور را بکاهد.

 

وی در ادامه به سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح اشاره و خاطر نشان کرد:

در این طرح ۷۲۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که ۵۷ درصد سرمایه مورد نیاز توسط سهامداران بخش خصوصی، ۳۳ درصد توسط پتروشیمی ایران و ۱۰ درصد نیز توسط سرمایه‌گذار خارجی تامین شده ‌است.

 

*** وضعیت اشتغالزایی طرح

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در پایان به اشتغالزایی پتروشیمی هگمتانه اشاره و اظهار داشت:

۲۳۷ نفر به صورت مستقیم می‌توانند در پتروشیمی‌هگمتانه مشغول به کار شوند و امسال ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان همدان برای احداث چند طرح بزرگ صورت گرفت که تا پایان سال بخشی از آن‌ها بهره‌برداری می‌شود و اشتغالزایی خوبی در این ساتان صورت می‌پذیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول