کد خبر:220736
پ
مسکن
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی

در راستای هدف دولت برای ساخت مسکن برای دهک‌های پایین جامعه، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید با مشارکت یک شرکت خارجی در ایران ساخته خواهد شد.

در راستای هدف دولت برای ساخت مسکن برای دهک‌های پایین جامعه، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید با مشارکت یک شرکت خارجی در ایران ساخته خواهد شد.

 

*** ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همزمان با تلاش دولت برای ساخت واحدهای مسکونی برای محرومان که پیش تر در روستاها و شهرهای کوچک با تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام می‌شد، یک شرکت خارجی برای ساختمان سازی در ایران برای دهک‌های پایین جامعه تفاهم‌نام‌‌های را منعقد کرد.

چندی پیش سخنگوی دولت  و رییس سازمان برنامه بودجه کل کشور از طرح احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای گروه‌های محروم جامعه خبر داد که بدون دریافت هیچ‌گونه پیش‌پرداختی و با تسهیلات به شکل قرض‌الحسنه به افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

در همین راستا گروه ساختمانی کوزو ترکیه با رتبه حدود ١١٠ جهانی که سابقه احداث ۱۷ هزار واحد در پردیس و ۲۰ هزار واحد در پرند را درکارنامه خود دارد، فعالیت جدید خود را برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ایران با مشارکت  بازار تهاتر ایرانیان  آغاز کرده است.

پیش از این و به منظور تامین و تجهیز مصالح مورد نیاز برای ساخت ‌و ساز پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، تفاهمنامه‌ای با شرکت بازار تهاتر ایرانیان که مجری و ایده پرداز بازار تهاتری و برات کارت تضمینی است با حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد تا برای مدیریت هزینه‌های تمام شده ساخت مسکن، راه حل تهاتر به کار گرفته شود اما از همان زمان تلاش وزارت راه جذب سرمایه‌گذاران خارجی برای سرعت بخشیدن به امر تولید مسکن در کشور بود تا با مشارکت سرمایه گذاران خارجی روند تولید مسکن در کشور شتاب بگیرد.

 

*** جزییات ساخت این ۱۰۰ هزار واحد مسکونی

 

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان در خصوص جزییات ساخت این ۱۰۰ هزار واحد، گفت:

این قرارداد در راستای تحقق جهش تولید و با هدف افزایش تولید و عرضه مسکن که در کاهش قیمت‌های مسکن نیز تاثیرگذار است، منعقد شد.

تامین مالی پروژه به صورت مشترک از سوی طرف ترک و طرف ایرانی در قالب یک مشارکت نامه انجام خواهد شد و این ساخت و سازها با تولیدات داخل کشور انجام خواهد شد.

ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی، زمینه اشتغال حداقل یک میلیون نفر را در کشور فراهم می‌کند و از طرفی با افزایش ساخت‌و ساز یک اتفاق مهم دیگر یعنی رونق و فعالیت بیشتر کارخانجات صنعت ساختمان رخ می‌دهد که این چرخه در نهایت به بهبود شاخص‌های اقتصادی کشور منجر می‌شود.

 

*** تولید مسکن دهک‌های پایین جامعه

 

نائب رییس انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان، با بیان اینکه گروه‌های هدف برای تولید مسکن دهک‌های پایین جامعه هستند، گفت:

ساخت مسکن ارزان را در اولویت برنامه ریزی‌های خود قرار داده‌ایم و ظرف سه سال می‌توانیم به هدف بزرگ و مهم ساخت ٣٠٠ هزار واحد مسکونی برسیم.

برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ٣٠٠ هزار واحد با همکاری شرکت‌های توانمند ساخته شود تا بتوانیم به تعدیل قیمت‌ها در بازار مسکن کمک کنیم.

مدیرعامل سازمان بازار تهاتر ایرانیان خبر داد که ٢  شرکت بزرگ انبوه سازی دیگر ترکیه نیز به منظور سرمایه‌گذاری، جذب این برنامه شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان با تاکید بر اینکه در شرایط سخت تحریم کنونی، توانسته۲ایم سرمایه‌گذاری بین‌المللی را به سمت پروژه‌های ملی جذب کنیم، اظهار کرد:

تامین زیرساخت‌های شهری یکی از دغدغه‌های بزرگ ما و طرف ترک است، بر اساس مکان یابی‌های انجام شده زیرساخت‌های شهری باید فراهم شود و دستگاه‌های ذیربط هم باید سرعت بیشتری در این خصوص داشته باشند زیرا اگر زیرساخت‌ها به موقع فراهم نشود، مردم نمی‌توانند در واحدهای ساخته شده ساکن شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول