کد خبر:220748
پ
رشد ظرفیت ترانزیت غلات‌ در بندر شهید بهشتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ظرفیت ترانزیت غلات‌ در بندر شهید بهشتی

معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه احداث سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار و پروژه تعمیرات انبارهای بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه احداث سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار و پروژه تعمیرات انبارهای بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

 

***  افزایش سهم بندر چابهار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد راستاد از پروژه احداث سیلوی ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار و پروژه تعمیرات انبارهای بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

در سفر ‌مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیئت عامل این سازمان به بندر چابهار، محل احداث سیلوی غلات ۱۰۰ هزارتنی این بندر مورد بازدید قرار گرفت.

احداث این سیلو در بندرشهید بهشتی، بخشی از طرح توسعه این بندر است و ۳۰ ماه به طول خواهد انجامید، بر این اساس برآورد اعتبار اولیه این پروژه حدود ۲۰ میلیون دلار است.

افزایش ظرفیت پذیرش، نگهداری و انبارش کالاهای فله‌ای و اساسی، افزایش ظرفیت پذیرش و پهلودهی کشتی‌ها به منظور افزایش سهم بندر چابهار در تأمین کالاهای اساسی کشور و افزایش ظرفیت ترانزیت غلات به کشورهای حوزه CIS، از جمله مزایای احداث این سیلو به شمار می‌رود.

این سیلو در فضایی به مساحت ۳.۵ هکتار احداث خواهد شد و احداث آن برای ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

 

*** بازدید از پروژه تعمیرات انبارهای بندر شهید بهشتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از پروژه تعمیرات اساسی سه باب انبار در بندشهید بهشتی چابهار بازدید کرد.

اعتبار پیش‌بینی شده برای تعمیرات اساسی این انبارها ۵۴۰ هزار میلیون ریال است و اتمام این پروژه اهدافی را چون جلوگیری از خسارت و آسیب به کالا‌ها، ارتقای توان انبارش کالا و پذیرش کشتی، ارتقای کیفیت فرآیند انبارداری و خدمات دهی به صاحبان کالا و رعایت ایمنی و اصول زیست محیطی در نگهداری کالا را محقق می‌کند.

این پروژه که از ۲۶ اسفندماه سال ۹۸ آغاز شده است و شهریور ماه سال ۱۴۰۰ به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول