کد خبر:220842
پ
صادرات سنگ‌ آهن
مدیر عامل ذوب آهن:

ذوب آهن اصفهان در سال جاری از زیان انباشته خارج می شود

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان معتقد است این شرکت در سال جاری از زیان انباشته خارج می شود.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان معتقد است این شرکت در سال جاری از زیان انباشته خارج می شود.

 

*** فروش ذوب آهن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، منصور یزدی زاده در مورد آخرین وضعیت فروش این شرکت گفت:

در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ نسبت به سال گذشته ، طبق گزارشات ارسالی در سامانه کدال، این شرکت موفق به تحقق ۷۵ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال درآمد فروش شده است که با این روند مناسب «ذوب» قطعا در سال جاری از زیان انباشته خارج و موفق به توزیع سود در سال جاری خواهد شد.

در این صورت شرایط شرکت جهت ارتقا از بازار فرابورس به بازار بورس نیز در سال آتی فراهم خواهد شد و به طور قطع با تحقق این موضوع حمایت از سهام این شرکت نیز با عنایت به تاثیر سهم بر شاخص کل افزایش خواهد یافت.

 

مدیر عامل ذوب آهن در ادامه اضافه کرد:

در حال حاضر صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه نیز با انتشار ۴۰ میلیون اوراق تبعی شرکت ذوب آهن اصفهان با قیمت اعمال ۷۳۳۰ ریال در تاریخ ۲۴ اسفندماه ۹۹ دورنمای مثبت این شرکت را به بازار سرمایه انعکاس داده است ، ولی متاسفانه با جو روانی نامطلوبی که بر بازار سرمایه حاکم شده است ، سهامداران در حال فروش دارایی خود به زیر ارزش ذاتی سهم هستند که قطعا به زیان آن ها منجر خواهد شد.

 

*** افزایش سرمایه 

 

یزدی زاده از افزایش سرمایه قریب الوقوع شرکت خبر داد و گفت:

این شرکت در حال تدارک افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران می باشد که در حال حاضر در مرحله بررسی حسابرس و بازرس قانونی شرکت است و به زودی نهایی و در سامانه کدال افشا می شود و پس از آن نیز دریافت مجوز سازمان بورس و برگزاری مجمع اقدام خواهد شد که تحقق این موضوع نیز به بهبود ساختار مالی شرکت و همچنین تامین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت افزایش تولید در سال آتی کمک خواهد کرد.

 

وی، تاسیس صندوق بازارگردانی اختصاصی را از دیگر اقدامات موثر این شرکت دانست و افزود:

موافقت اصولی تاسیس صندوق بازارگردانی ذوب آهن اصفهان از سازمان بورس نیز دریافت شده است و برنامه شرکت تقویت منابع مالی این صندوق جهت حمایت از سهام شرکت ذوب آهن می باشد .

همچنین مذاکراتی نیز با سهامداران عمده شرکت شده است تا آن ها نیز با بازارگردانی سهام به ایجاد ثبات و تعادل در معاملات سهام شرکت در بازار سرمایه کمک نمایند.

 

*** سهام خزانه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان در پایان از احتمال ورود ذوب آهن برای خرید سهام خزانه خبر داد و افزود:

با توجه به دستورالعمل اجرایی سهام خزانه که عنوان می دارد ناشر از زمان تصویب قطعی افزایش سرمایه تا پایان مهلت پذیره نویسی نمی تواند هیچ گونه سهام خزانه ای نزد خود نگهداری نماید ، پس از انجام افزایش سرمایه ، در خصوص ظرفیت های ناشی از سهام خزانه نیز تصمیم گیری خواهد شد.

تا زمانی که سهامداران سهام خود را حفظ نمایند و اسیر هیجان های مقطعی نشوند هیچ گونه ضرر و زیانی متوجه آن ها نشده است و قطعا شرایط جاری و هیجان های ایجاد شده نیز گذرا خواهد بود و شرکت های بنیادی و در حال رشد مسیر رو به رشد خود را ادامه خواهند داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول