کد خبر:220699
پ
حجت‌اله صیدی
​مدیرعامل بانک صادرات ایران:

تخصیص ۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به شرکت‌های دانش بنیان

مدیرعامل بانک صادرات ایران از تخصیص ۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات این بانک به شرکت‌های دانش ‌بنیان در شش ماهه دوم ۹۹ خبر داد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران از تخصیص ۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات این بانک به شرکت‌های دانش ‌بنیان در شش ماهه دوم ۹۹ خبر داد.

 

 

*** اعطای تسهیلات بانکی به شرکت‌های دانش بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت‌اله صیدی در حاشیه گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تأمین مالی نوآوری کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

به موازات افزایش تعداد طرح‌های دانش ‌بنیان در کشور، بانک صادرات ایران نیز میزان اعتبارات تخصیص داده شده به این طرح‌ها را افزایش داده به نحوی که بانک تاکنون هشت هزار میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش ‌بنیان تخصیص داده و در آینده نیز هم حجم و هم سرعت پرداخت تسهیلات به این شرکت‌ها افزایش می‌یابد.

 

وی با اشاره به افزایش تعداد این شرکت‌ها به بیش از پنج هزار و ۳۰۰ شرکت، افزود:

تسهیلات‌دهی به این شرکت‌ها سرعت و روند بهتری پیدا کرده و امیدواریم در نیمه دوم سال ۹۹ به اندازه کل مدت زمان همکاری با این شرکت‌ها در گذشته، به آنها تسهیلات بدهیم تا موجب رونق بیشتر اقتصادی کشور شود.

 

صیدی پیرامون مثبت ارزیابی‌کردن سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش ‌بنیان، تصریح کرد:

ابزار توسعه کشور در بخش مهمی از اقتصاد، شرکت‌های دانش ‌بنیان هستند و هرگونه سرمایه‌گذاری در این بخش موجب تقویت اقتصاد خواهد شد اگرچه ممکن است بخش کوچکی از تلاش صورت گرفته در این راه، به نتیجه قابل انتظار نیز نرسد اما قطعاً اغلب این تلاش‌ها برای اقتصاد کشور مفید است.

 

مدیرعامل بانک صادرات ایران در پایان در این باره، اظهار  کرد:

در دوران شیوع بیماری کرونا، این شرکت‌ها هم در حوزه درمان و هم در زمینه ساخت تجهیزات مقابله با کرونا و حتی تسهیل روابط تجاری در شرایط قرنطینه به داد کشور رسیده‌اند و از این رو به عنوان بانک صادرات ایران وظیفه خود می‌دانیم که در خدمت این شرکت‌ها باشیم تا رشد و رونق اقتصاد را رقم بزنند.

 

*** اهدای لوح سپاس

 

به گزارش خبرگزاری  صنایع، گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تأمین مالی نوآوری کشور با حضور رییس دفتر رییس‌جمهور، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، رییس کل بیمه مرکزی، مدیرعامل بانک صادرات ایران و مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت ریاست جمهوری در جمع اصحاب رسانه برگزار شد.

در این مراسم با اهدای لوح سپاس از سوی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و ریییس هیئت‌عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از تلاش‌های مدیرعامل و مجموعه بانک صادرات ایران به دلیل فراهم‌سازی ابزارها و راهکارهای خلاقانه و تجاری‌سازی نوآوری‌های جوانان کشور تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرزاری صصناییع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول