کد خبر:220493
پ
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

قیمت فولاد در ایران از قیمت جهانی هم گرانتر شده است

نایب رئیس مجلس معتقد است، قیمت فولاد در ایران از قیمت جهانی هم گرانتر شده است.

نایب رئیس مجلس معتقد است، قیمت فولاد در ایران از قیمت جهانی هم گرانتر شده است.

 

*** اصلاح آیین‌نامه کمیسیون داخلی مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی نیکزاد در جلسه علنی ۹ مهر مجلس در خصوص اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت:

آقای بحرینی رئیس کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس درخواست کردند که به استحضار نمایندگان برسانید نشست تخصصی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس در ۹ مهر ۹۹ از ساعت ۱۴ الی۲۰ و ۱۰ مهر ۹۹  از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ برگزار می‌شود و از آن‌جا که موضوع مهم اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس در دستور کار جلسات این کمیسیون قرار دارد تا در صورت تصویب در صحن علنی تغییراتی در آیین‌نامه داخلی و نحوه اداره مجلس ایجاد شود از نمایندگان درخواست می‌کنیم که در این جلسات شرکت کنند.

 

***  تالش را دریابید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان صحبت‌های خود، اظهار کرد:

همچنین موضوع دیگری را آقای محمدیاری نماینده مردم تالش مطرح کردند مبنی بر اینکه در جلسات گذشته تذکری به معاون پارلمانی دولت داده بودند که در رابطه با سیل ویرانگر تالش اقدام شود و گزارش را به مجلس ارائه دهند اما به گفته ایشان نه از وزارت نیرو و نه از وزارت راه و شهرسازی و نه از طرف دولت کسی در این خصوص اقدام نکرده است لذا از این تریبون به استحضار مسئولان می‌رسانم که سیل ویرانگر تالش را دریابید.

 

*** صنعت فولاد

 

نیکزاد در ادامه درباره فولاد، بیان داشت:

مصرف فولاد داخلی در جمهوری اسلامی ایران به مراتب کمتر از میزان تولید است و سیمان هم همین وضعیت را دارد. با نهایت تأسف قیمت فولاد ما از قیمت جهانی که همه چیزش آزاد است، گرانتر شده و وزیر صمت و ستاد تنظیم بازار باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

ما جلساتی درباره قیمت فولاد و سیمان گذاشتیم و سرپرست وقت وزارت صمت اعلام کرد که هر کیلوگرم میلگرد قیمتش باید ۸۵۰۰ تومان باشد، این قیمت تا کمتر از ۹ هزار تومان هم آمد، اما بازار را رها کردند.

 

*** نامه اعتراضی نمایندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس مجلس در پایان نامه جمعی از نمایندگان که به هیئت رئیسه تحویل داده شده بود را قرائت و اظهار کرد:

وضعیت مسکن مردم بسیار اسفبار است. دولت موظف شده است به افراد نیازمند ودیعه مسکن دهد، اما متاسفانه دولت جز موارد اندک به اکثریت خانواده‌های نیازمند ودیعه مسکن اختصاص نداده است.

لازم است به وزیر مسکن و دولت تذکر جدی داده شود که چرا به فکر مردم نیستند و به وظیفه خود عمل نمی‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول