کد خبر:220706
پ
صنعت غذایی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

راه اندازی نخستین مرکز نوآوری تخصصی صنعت غذایی

نخستین مرکز نوآوری تخصصی صنعت غذایی در کشور راه‌اندازی می‌شود.

نخستین مرکز نوآوری تخصصی صنعت غذایی در کشور راه‌اندازی می‌شود.

 

*** نخستین مرکز نوآوری تخصصی صنعت غذایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با راه‌اندازی نخستین مرکز نوآوری تخصصی صنعت غذایی فراخوانی را برای جذب ایده‌های نوآورانه و فناورانه منتشر کرد.

مرکز نوآوری تخصصی صنعت غذایی قرار است در میان‌ مدت و دراز مدت، زمینه ورود نوآوری و فناوری پیشرفته را به زنجیره ارزش این صنعت محقق کند و با تکیه به توانمندی‌های فناورانه و نوآورانه سلامت و کیفیت را به سفره‌ها آورده و اشتغال با ارزش افزوده را ارمغان اقتصاد کشور کند.

برای بهره‌برداری عملیاتی از این مرکز نوآوری، معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سایر نهادهای بخشی مانند: انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور و اداره کل غله و خدمات بازرگانی فراخوانی را با هدف رفع نیازهای اساسی کشور با جذب و حمایت از ایده‌های نوآور شرکت‌های فعال در زمینه زنجیره ارزش غذا منتشر کرده است.

این رویداد همین موضوع را مورد توجه قرار داده است و با محوریت پوشش‌دهی زنجیره ارزش از مزرعه تا سفره برگزار خواهد شد.

 

*** فراخوان جذب ایده‌های نوآورانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فراخوان جذب ایده‌های نوآورانه صنعت غذایی فرصتی فراهم کرده است تا روش‌های نوین و طرح‌های نوآورانه برای تکمیل زنجیره ارزش در صنایع غذایی عرضه شوند و روند تولید و عرضه محصولات غذایی را بهبود ببخشند.

متقاضیان و صاحبان ایده تا ۱۲ مهر ماه سال جاری فرصت دارند از طریق سامانه فراخوان، نسبت به ارسال طرح‌های مورد نظر خود اقدام کنند.پس از ارزیابی و داوری، ایده‌های ارسالی برتر، انتخاب و از طریق مرکز نوآوری صنعت غذا حمایت می‌شوند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، فعالان صنعت غذا و کشاورزی، اعم از دانشجویان و فارغ التحصیلان، اساتید و دانشجویان و کلیه فعالان فناور و شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را به دبیرخانه جذب و پذیرش مرکز نوآوری تخصصی صنعت غذا ارسال کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول