کد خبر:220279
پ
سد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

نصف ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است

در شروع سال آبی جدید میزان ذخایر آب در سدها به ۲۷ میلیارد و ۶۶۰ میلیون مترمکعب رسیده که با این اوصاف حدود نیمی از مخازن سدهای کشور پر و نیمی خالی است.

در شروع سال آبی جدید میزان ذخایر آب در سدها به ۲۷ میلیارد و ۶۶۰ میلیون مترمکعب رسیده که با این اوصاف حدود نیمی از مخازن سدهای کشور پر و نیمی خالی است.

 

*** ظرفیت مخازن سدهای کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق آخرین گزارش رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران که مربوط به آمار بهره‌برداری از سدهای مخزنی کشور تا تاریخ ۲۸ شهریورماه سال جاری است، ظرفیت کل مخازن سدها بر اساس آخرین هیدروگرافی ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب است و درصد پرشدگی سدها ۵۵ درصد است.

کل ورودی آب از ابتدای مهرماه ۹۸ تا ۲۸ شهریورماه ۹۹ (سال آبی ۹۸-۹۹) برابر با ۵۵ میلیارد و ۷۸۰ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به ورود ۸۹ میلیارد و ۱۴۰ میلیون مترمکعبی مدت مشابه سال آبی قبل از آن، شاهد کاهش ۳۷ درصدی ورودی آب به مخازن سدهای کشور بودیم.

 

*** خروجی آب از سدها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین به تبع کاهش میزان ورودی به سدهای کشور، خروجی آب از سدها نیز با کاهش قابل توجه مواجه بوده به طوری که در این مدت ۵۶ میلیارد و ۴۸۰ میلیون مترمکعب خروجی آب از سدهای کشور را شاهد بوده‌ایم که در مقایسه با خروجی ۸۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعبی آب در مدت مشابه سال آبی قبل از مخازن سدهای کشور، شاهد کاهش ۳۰ درصدی در این بخش هستیم.

آخرین وضعیت سدهای‌کشور نشان می‌دهد که در شروع سال آبی جدید میزان ذخایر آب در سدها به ۲۷ میلیارد و ۶۶۰ میلیون مترمکعب رسیده که با این اوصاف حدود نیمی از مخازن سدهای‌کشور پر و نیمی خالی است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول