کد خبر:220381
پ
زادبوم
رییس کل سازمان توسعه تجارت:

مجموع تعهد ارزی ۱۲ هزار صادرکننده غیرتولیدی، ۷.۴ میلیارد یورو است

رییس کل سازمان توسعه تجارت، مجموع تعهد ارزی ۱۲ هزار صادرکننده غیرتولیدی را ۷.۴ میلیارد یورو اعلام کرد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت، مجموع تعهد ارزی ۱۲ هزار صادرکننده غیرتولیدی را ۷.۴ میلیارد یورو اعلام کرد.

 

*** مهلت انجام تعهدات صادرکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم در نشست کمیته اقدام ارزی و کمیته اقدام صادراتی که به صورت مشترک برگزار شد، اظهار داشت:

به رغم مصوبات موجود در خصوص تعلیق کارت‌های بازرگانی واحدهای غیرتولیدی که زیر ۷۰ درصد رفع تعهد ارزی داشتند و همچنین آن دسته از واحدهای تولیدی که نسبت به رفع تعهد ارزی خود اقدام نکرده‌اند، تا تاریخ دهم آبان‌ماه ۹۹ مهلت داده شد.

در این راستا کمیته‌های اقدام ارزی سازمان‌های صنعت استان‌ها موظف شدند تا نسبت به پیگیری امور با هدف تسهیل و تسریع بازگشت ارز حاصل از صادرات و ایفای تعهدات ارزی، اقدام کنند.

علیرغم اخبار غیرکارشناسی منتشر شده، از تاریخ ۹۹.۶.۳۱ هیچ کارت بازرگانی اعم از تولیدی و غیرتولیدی تعلیق نشده و فقط تعلیق کارت‌های بازرگانی واحدهای غیرتولیدی که زیر ۳۰ درصد رفع تعهد ارزی داشتند، استمرار داشته است.

بر اساس اطلاعات و آمار موجود، تاکنون ۴۰۰ واحد صادراتی غیرتولیدی با مراجعه به سازمان توسعه تجارت ایران و حضور در کارگروه اقدام ارزی سازمان و یا حضور در سازمان‌های صمت استان‌ها در مورد رفع تعهدات ارزی خود اقدام کرده‌اند و بلافاصله پس از تأیید بانک مرکزی در خصوص رعایت ترتیبات بانک مرکزی و ایفای تعهد، کارت بازرگانی آنان رفع تعلیق شده است.

 

*** تعهد ارزی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کل سازمان توسعه تجارت در پایان، اظهار داشت:

آخرین گزارشات نشان می‌دهد که تعداد ۱۲ هزار و ۶۲۴ صادرکننده غیرتولیدی فقط ۷.۴ میلیارد یورو تعهد ارزی دارند که با تمهیدات اندیشیده شده سرعت بازگشت ارز این دسته از صادرکنندگان افزایش یافته است.

پیشنهادات کمیته اقدام ارزی جهت تسهیل صادرات از محل ورود موقت و ایفای تعهدات ارزی این دسته از صادرکنندگان جهت طرح در کمیته مستقر در بانک مرکزی ارسال شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول