کد خبر:220494
پ
عبور تامین مالی با اوراق نقدی از ۷۱۰۰۰ میلیارد تومان
خبرگزاری صنایع گزارش‌ می‌دهد:

عبور تامین مالی با اوراق نقدی از ۷۱۰۰۰ میلیارد تومان

معاونت خزانه‌داری وزارت اقتصاد از عبور تامین مالی با اوراق نقدی از ۷۱۰۰۰ میلیارد تومان در هفته منتهی به هشتم مهر ۹۹ خبر داد.

معاون خزانه‌داری وزارت اقتصاد از عبور تامین مالی با اوراق نقدی از ۷۱۰۰۰ میلیارد تومان در هفته منتهی به هشتم مهر ۹۹ خبر داد.

 

*** اوراق نقدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون خزانه‌داری وزارت اقتصاد نتیجه هجدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به هشتم مهرماه ۹۹ را اعلام کرد و گفت:

تامین مالی از طریق انتشار اوراق نقدی، از ۷۱ هزار میلیارد تومان گذشت.

 

وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد:

در ادامه اقدامات این وزارتخانه برای تأمین مالی اقتصاد کشور با هدف کاهش تبعات تورمی، خزانه‌داری کل کشور طی ماه‌های اخیر نسبت به انتشار و عرضه اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری هجده مرحله حراج اوراق بدهی میان بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی و نهاد‌های مالی فعال در بازار سرمایه (از قبیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تأمین مالی) و دو مرحله پذیره‌نویسی اوراق از طریق کارگزاری بانک مرکزی و سیستم مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اقدام کرده است.

تاکنون مجموعاً ۷۱ هزار و ۱۹۳میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق نقدی تأمین مالی شده است.

بر اساس این گزارش حسب تصمیمات اتخاذ شده در راستای تأمین مالی بهینه در هفته جاری مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی منتشر و همچنین هجدهمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی در تاریخ ۸. ۷. ۱۳۹۹ برگزار شد که پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان یادشده در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مبلغ ۶۶۹ میلیارد تومان اوراق به شرح جدول شماره (۱) به فروش رسید، در مجموع در طی هفته جاری مبلغ ۵هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تامین مالی شد.

این گزارش می‌افزاید، تاکنون مجموعاً ۷۱ هزار و ۱۹۳میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق نقدی تأمین مالی شده است.

 

*** اوراق نقدی تأمین مالی

بر اساس این گزارش، با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری هفده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت و دو مرحله پذیره‌نویسی اوراق تا تاریخ ۱. ۷. ۱۳۹۹، در مجموع معادل ۹۲هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان شامل۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و۷۰ هزار ۵۲۴ میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده است.

در مجموع در طی هفته جاری مبلغ ۵هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تامین مالی شد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور) حسب وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل جامع روند تحولات متغیر‌های اقتصادی و روند سنجه‌های پایداری بدهی‌های دولت در قالب سناریو‌های مختلف و متناسب با برآورد جریان ورودی و خروجی منابع عمومی و نیز با در نظر داشتن اولویت سازگاری سیاستی با چارچوب سیاست‌گذاری پولی هر هفته نسبت به برگزاری حراج اوراق بدهی و ارزیابی و پذیرش پیشنهادات خرید اقدام می‌کند.

 

*** اوراق مالی اسلامی

به گزارش خبرگزاری صنایع، بدیهی است نتیجه رویکرد صدرالذکر حصول به اطمینان کامل از توانمندی دولت در بازپرداخت اصل و فرع تعهدات ناشی از انتشار اوراق مالی اسلامی در سررسید و در ادامه تعیین فاکتور‌های کلیدی در پذیرش پیشنهادات بوده و خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول