کد خبر:220366
پ
بورس-۱-۲
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۱۰ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۰ هزارواحدی در ارتفاع یک‌ میلیون و ۵۰۳ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۰ هزارواحدی در ارتفاع یک‌ میلیون و ۵۰۳ هزار واحد قرار گرفت.

 

*** رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای ۹ مهرماه بازار سرمایه بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۵۹ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴ هزار و ۴۷۴ میلیارد تومان در بیش از ۹۵۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۰ هزار و ۵۰۳ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۱۳ واحد قرار گرفت.

بیش‌ترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و مخابرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

*** بازارهای فرابورس ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۷۸ میلیون ورقه به‌ارزش ۳ هزار و ۸۴۳ میلیارد تومان در ۵۱۱ هزار و ۸۱۴ نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۲۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۶۷۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیش‌ترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و پتروشییم زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، بانک دی و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول