کد خبر:220354
پ
علی صالح آبادی
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران:

رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سراسر کشور

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از ارائه خدمت رفع تعهد ارزی به همه صادرکنندگان خبر داد

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران از ارائه خدمت رفع تعهد ارزی به همه صادرکنندگان خبر داد

 

*** رفع تعهد ارزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی صالح آبادی در خصوص ارائه خدمت رفع تعهد ارزی، اظهار داشت:

در کنار اعطای تسهیلات، تعهدات، ضمانت‌نامه‌ها و ارائه خدمات متنوع بانکی، رفع تعهد صادراتی نیز جزو خدماتی است که اگزیم بانک ایران به صادرکنندگان سراسر کشور ارائه می‌دهد.

رفع تعهد ارزی از صادرکنندگان علاوه بر اینکه وظیفه ذاتی بانک توسعه صادرات است، عامل موثری در جذب منابع برای بانک و تخصیص آن به بخش واردات محسوب می‌شود.

 

عضو هیات عامل بانک توسعه صادرات ایران در ادمه، تصریح کرد:

آنچه محرز بوده این است که صادرکنندگانی که به رفع تعهد صادراتی خود پایبند هستند، کماکان از حمایت و خدمات بانک توسعه صادرات ایران برخوردار خواهند بود و در مورد آن دسته از مشتریانی که بخشی از تعهد صادراتی خود را ایفا نکرده‌اند، لازم است شعب مشکلات صادرکنندگان را به دقت بررسی کرده و مشاوره‌های لازم را برای رفع مشکل به ایشان ارائه کنند.

 

*** چالش صادرکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در پایان پیرامون عمده چالش صادرکنندگانی که نتوانسته‌اند به صورت کامل رفع تعهد ارزی کنند، اظهار کرد:

نداشتن اشراف به روند ثبت در سامانه، معاملات ریالی با کشور‌های هدف صادراتی اعم از عراق و افغانستان و یا عدم پیگیری لازم برای ثبت رفع تعهد صادراتی بوده و لازم است در این گونه موارد بانک به مشتریان خود کمک کند.

شعب بانک توسعه صادرات ایران باید تا قبل از اعمال محدودیت‌های بیشتر بانک مرکزی برای صادرکنندگانی که تعهد ارزی خود را ایفا نکرده‌اند، به روش‌های مختلف مشتریان را در این خصوص تفهیم کرده و به روند ایفای تمام و کمال تعهد ارزی صادرکنندگان به کشور کمک کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول