کد خبر:220296
پ
دکتر روحانی
رئیس جمهور:

تعامل گمرک و بانک مرکزی برای ترخیص ۸ میلیون کالای دپو شده

رئیس جمهور از تعامل گمرک و بانک مرکزی برای ترخیص ۸ میلیون کالای دپو شده خبر داد.

رئیس جمهور از تعامل گمرک و بانک مرکزی برای ترخیص ۸ میلیون کالای دپو شده خبر داد.

 

*** شرایط جنگ اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی در جلسه هیئت دولت ضمن اشاره به جنگ اقتصادی حاکم بر کشور و وظیفه مهم وزارت صنعت در این مقطع زمانی، اظهار داشت:

ما در حال حاضر در شرایط جنگ هستیم، جنگی که از سال ۹۷ شروع شد، بنابراین واقعیت را تحریف نکنیم، همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: دفاع هشت ساله نباید تحریف شود، امروز هم در جنگ اقتصادی واقعیت‌ها نباید تحریف شود.

واقعیت‌ها را همان‌طوری که هست برای مردم باید تبیین کنیم، مبدا، تاریخ و میزان حقایق را باید تبیین کنیم.

 

*** شکست تحریم

 

روحانی در خصوص تحریم، اظهار کرد:

تحریم بوده است، پیش از این هم بوده است، گاهی بیشتر و گاهی کمتر شده است، ولی جنگ اقتصادی از سال ۹۷ آغاز شده است، بنابراین نباید آدرس اشتباه داد.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

گفتن این جملات به این معنا نیست که برابر دشمن ترسیده‌ایم یا اینکه مشکل داریم، اما شرایط جنگ با شرایط صلح متفاوت است و همه باید این واقعیت‌ها را بدانند.

 

*** ترخیص کالا

 

روحانی با بیان اینکه نظارت بر بازار از جمله وظایف مهم وزارت صنعت است، خاطر نشان کرد:

وظیفه‌ای که وزارت صنعت دارد نظارت بر بازار است که وظیفه‌ای بسیار مهم است تا درشرایط جنگ بازار‌ها و انبار‌ها را نظارت کنیم.

این تصمیمی که در چند روز اخیر گرفته شد که بانک مرکزی و گمرک کمک کنند تا بتوانیم کالا‌های دپو شده را (هشت میلیون تن کالای دپو شده که سه میلیون تن آن کالا‌های اساسی است) آزاد کنیم کار بسیار بزرگی است که باید به آن سرعت بخشید تا وزارت صنعت بتواند این نظارت دقیق را بر بازار و انبار‌ها داشته باشد.

 

*** نظارت وزارت صنعت بر صنایع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه قرار است سامانه‌ای ایجاد شود تا نظارت وزارت صنعت دبر صنایع شدت بیشتری به خود بگیرد، اظهار اشت:

در جلسه اخیر دولت الکترونیک تصمیم گرفتیم در جلسه آینده که چند هفته دیگر برگزار می‌شود سامانه‌ای ایجاد شود که فرایند را از ثبت سفارش تا تخصیص و تامین ارز، سفارش کالا، حمل کالا، تخلیه کالا، خروج از بندر، و توزیع در فروشگاه‌ها در بر بگیرد که اگر این سامانه را داشته باشیم نظارت آسان‌تر خواهد بود البته در کنار وزارت صنعت باید سازمان تعزیرات، وزارت دادگستری و قوه قضاییه باشند تا مشکلات حل شود.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول