کد خبر:220300
پ
کسری بودجه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد

رییس جمهور در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰، سازمان برنامه و بودجه را مکلف به تنظیم سند اجرایی سال ۱۴۰۰ و انجام اقدامات لازم کرد.

رییس جمهور در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰، سازمان برنامه و بودجه را مکلف به تنظیم سند اجرایی سال ۱۴۰۰ و انجام اقدامات لازم کرد.

 

*** بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس جمهوری با ابلاغ بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰، همه دستگاه‌ها را مکلف کرد تا در چارچوب جهت‌گیری‌ها و سیاست‌های مندرج در این بخشنامه سند اجرایی بودجه خود را تنظیم کنند.

بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ به این شرح ابلاغ شد:

همه دستگاه‎های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند در چارچوب جهت‌گیری‎ها و سیاست‎های مندرج در این بخشنامه و ضوابط مالی و دستورالعمل‌های جامع بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد و پیوست‎های آن، سند اجرایی‌بودجه خود را با هماهنگی دستگاه سیاست‌گذار مطابق زمان‌بندی پیوست در سقف اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‎ای و هزینه‎ای (به تفکیک امور و فصول) به سازمان برنامه و‌بودجه کشور ارائه کنند.

لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در چارچوب برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه، سیاست‏‌های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های جمعیت و اقدمات اجرایی مربوطه، و با رویکرد‌های رشد بلند مدت از طریق تمرکز بر صادرات غیرنفتی، مقابله فعالانه با شیوع ویروس کرونا و کاهش آثار منفی اقتصادی آن، تسریع در تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با رویکرد پیشرفت متوازن و فراگیر، اصلاح ساختار بوجه با رویکرد رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار، توجه به معیشت مردم با اولویت کالا‌های اساسی و توسعه الگوی مشارکت عمومی- خصوصی تدوین خواهد شد.

با توجه به شرایط اقتصاد کلان کشور در سال ۱۴۰۰ لازم است همه دستگاه‏‎های اجرایی در جهت تسریع در اجرای اصلاحات ساختاری‌بودجه و تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، بودجه‌پیشنهادی خود را با رعایت انضباط و حذف فرایند‌ها و هزینه‌های غیرضرور، ارتقای بهره‌وری، رفع عوامل مخل رشد اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، شناسایی و عملیاتی نمودن راهکار‌های افزایش منابع عمومی ارائه کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بند پایانی این بخشنامه آمده است:

سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است در صورت عدم دریافت سند اجرایی‌بودجه هر یک از دستگاه‌های اجرایی، رأساً نسبت به تنظیم سند اجرایی سال ۱۴۰۰ آن دستگاه اقدام کند. بدیهی است مسئولیت ارائه بودجه پیشنهادی در قالب دستورالعمل‌های بودجه از سوی دستگاه‏‌های اجرایی، بر عهده بالاترین مقام دستگاه خواهد بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول