کد خبر:220546
پ
دارایی دولت
وزیر اقتصاد در گفتگو با رسانه‌ها:

بازار سرمایه در مسیر تعمیق و رشد است/ حضور مردم در اقتصاد، هدف اصلی دولت از واگذاری دارایی‌های خود

وزیر اقتصاد با بیان اینکه بازار سرمایه در مسیر تعمیق و رشد قرار دارد، هدف اصلی دولت از واگذاری دارایی‌های خود در این بازار را گسترش حضور مردم و بخش خصوصی در اقتصاد، معرفی کرد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه بازار سرمایه در مسیر تعمیق و رشد قرار دارد، هدف اصلی دولت از واگذاری دارایی‌های خود در این بازار را گسترش حضور مردم و بخش خصوصی در اقتصاد، معرفی کرد.

 

*** بازار سرمایه ایران در حال حاضر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه امور مجلس وزارت اقتصاد در مصاحبه با رسانه‌ها پیرامون شرایط بازارسرمایه ایران، گفت:

شرایط بازارسرمایه ایران، با توجه به مواردی چون افزایش تعداد فعالان بازار، افزایش ارزش معاملات در روز، گسترش و تعدد ابزارهای معرفی شده، نشان‌دهنده تعمیق و روند رو به رشد این بازار در کشور است.

ما سعی می کنیم با تداوم اجرای برنامه های توسعه بازار سرمایه، این بازار را رونق ببخشیم.

 

*** درآمد دولت از بازار سرمایه

 

وی در رابطه با جبران کسری تحقق برخی منابع درآمدی دولت از طریق بازارسرمایه نیز، بیان داشت:

در ارتباط با جبران کسری تحقق برخی منابع درآمدی دولت، ما نمی‌خواستیم از روش‌هایی استفاده کنیم که فشار مالیاتی را زیاد کند یا پایه پولی را افزایش دهد؛ به همین دلیل، بعد از اعمال صرفه‌جویی در هزینه‌ها و مدیریت مصارف، به سراغ عرضه دارایی‌های دولت و فروش اوراق و اسناد خزانه، رفته و چندین هدف را توامان محقق کردیم.

 

*** هدف دولت از واگذاری دارایی‌های خود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد در پایان پیرامون هدف دولت از واگذاری دارایی‌های خود در بازار سرمایه، گفت:

همچنان که پیشتر هم بارها گفته شده، تامین مالی، هدف ثانویه واگذاری دارایی های دولت بوده و هدف اصلی برای دولت، گسترش حضور مردم در اقتصاد، باز کردن میدان برای حضور بخش خصوصی، شفاف سازی واگذاری شرکت‌های دولتی و توسعه و تعمیق بازار سرمایه است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول