کد خبر:220734
پ
اینترنت
مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم:

اینترنت رایگان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از ۱۵ مهر فعال می‌شود

مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم از فعال شدن اینترنت رایگان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از ۱۵ مهر ماه خبر داد.

مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم از فعال شدن اینترنت رایگان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از ۱۵ مهر ماه خبر داد.

 

*** دریافت اینترنت رایگان اعضای هیئت علمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مقصود عباسپور در خصوص دریافت اینترنت رایگان اعضای هیئت علمی، اظهار داشت:

هدیه اینترنت رایگان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از ۱۵ مهر ماه فعال می‌شود، حق‌التدریسی‌ها در حال حاضر از این هدیه برخوردار نشده‌اند.

 

وی درباره تعداد اعضای هیئت علمی که این هدیه را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت می‌کنند، تصریح کرد:

اسامی استادان مدعو هنوز آماده نشده است اما تاکنون اسامی ۳۸ هزار عضو هیئت علمی برای دریافت این هدیه در اختیار اداره کل فناوری اطلاعات وزارت علوم قرار گرفته است، دانشگاه‌های غیردولتی هم اسامی پنج هزار استاد را اعلام کرده‌اند اما تعداد افراد تایید شده زیاد نیست.

 

*** تلاش برای فعال کردن سامانه‌های آموزش الکترونیکی دانشگاه‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان درباره رایگان شدن اینترنت دانشگاه‌ها و دانشجویان، اظهار داشت:

در حال تلاش برای فعال کردن سامانه‌های آموزش الکترونیکی دانشگاه‌ها هستیم و در صورت شروع به کار این سامانه، اینترنت استفاده از این آموزش‌ها برای اعضای هیئت علمی، دانشجویان و دانشگاه‌ها بدون هزینه است.

 

*** آموزش‌های الکترونیکی

 

گفتنی است، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابتدای هفته جاری خبر از ارائه بسته ۱۲۰ گیگابایتی به اعضای هیئت علمی داد و اعلام کرد که شرط ارائه این بسته، مالکیت سیم کارت با عضو هیئت علمی است.

همچنین به علت شیوع ویروس کرونا، دانشگاه‌ها دومین ترم تحصیلی را با آموزش‌های الکترونیکی از ۱۵ شهریور ۹۹ آغاز کرده‌اند، در حال حاضر تمام دانشگاه‌های دولتی از این آموزش‌های بهره‌مند شده‌اند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول