کد خبر:220385
پ
بانک مرکزی
روابط عمومی بانک مرکزی:

کاهش ۴۰ درصدی ارزش سفته و برات واخواستی

روابط عمومی بانک مرکزی از کاهش ۴۰ درصدی ارزش سفته و برات واخواستی در تهران در مرداد ۹۹ خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از کاهش ۴۰ درصدی ارزش سفته و برات واخواستی در تهران در مرداد ۹۹ خبر داد.

 

*** افزایش ۴۰ درصدی ارزش سفته و برات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس آمار بانک مرکزی، معادل ۷۰۰ برگ سفته و برات در مرداد ۹۹ به مبلغی معادل ۲۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۴.۹ درصد و ۳۹.۸ درصد نسبت به تیر ۹۹ کاهش داشت.

بیش از ۸۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال سفته و برات در مرداد ۹۹ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل ۱۱ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۲.۵ درصد افزایش یافت، در پنج ماه ابتدای سال ۹۹ حدود ۳۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸، ۲۶.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران، در مرداد ۹۹ معادل ۷۰۰ برگ سفته‌و برات به مبلغی معادل ۲۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد، در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته‌و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۸۴ و ۱۱۴ رسید که در مقایسه با تیر ماه هر دو شاخص مذکور به ترتیب ۲۴.۹ درصد و ۳۹.۸ درصد کاهش داشت و نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ از لحاظ تعداد ۱۲.۶ درصد کاهش و از لحاظ مبلغ ۵۶.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

*** شاخص متوسط در مرداد ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته‌و برات واخواست شده در مرداد ۹۹ به عدد ۱۳۵.۸ رسید، عدد شاخص مذکور در مرداد ۹۸ معادل ۷۵.۵ بوده است، در پنج ماهه نخست سـال ۹۹ معـادل ۳۲۰۰ بـرگ سـفته‌و بـرات بـه مبلغی معـادل ۹۴۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد.

در این دوره، متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۸.۷ و ۱۰۳ رسید که نسـبت بـه دوره مشـابه سال ۹۸ از لحاظ تعداد ۳.۸ درصد و از لحاظ مبلغ ۵۱.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته‌و برات واخواست شـده در پنج ماهه نخست سال ۹۹ به عدد ۱۱۹.۶ رسید، عدد شاخص مذکور در پنج ماهه نخست سال ۹۸، معادل ۹۱.۴ بوده است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول