کد خبر:220020
پ
سکوی نفتی
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص):

کلنگ دومین پتروپالایشگاه کشور در کرمانشاه به زمین می‌خورد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از شروع عملیات اجرایی دومین پتروپالایشگاه کشور در کرمانشاه خبر داد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از شروع عملیات اجرایی دومین پتروپالایشگاه کشور در کرمانشاه خبر داد.

 

*** اقتصاد کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید محمد در نخستین گردهمایی هلدینگ مهندسین مشاور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء که بعداز ظهر دیروز برگزار شد، با اشاره به اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء امروز به عنوان یک الگو در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح است، اظهار داشت:

قرارگاه خاتم تنها یک پیمانکار نیست که به دنبال اخذ کار و درآمد باشد بلکه هرکجا که کشور نیاز داشته باشد، تمامی ظرفیت این مجموعه وارد عمل خواهد شد.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در تشریح وضعیت کنونی و توطئه‌های دشمنان با استفاده از ابزار تحریم، گفت:

دشمن تمام توانمندی خود را با استفاده از مسدودکردن کردن منافذ اقتصادی کشور به کار بسته است و بدنبال فشار بر معیشت  مردم است.

 

*** اقتصاد مقاومتی 

 

وی ضمن اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ارتباط با اقتصادی مقاوتی، افزود:

رهبر انقلاب نسخه ایستادگی در مقابل نظام سلطه را ارائه کرده است و بارها در ارتباط با جزئیات پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی بیاناتی داشته‌اند اما خروجی عملکردها هیچ تطبیقی با منویات ایشان ندارد و این نکته از اوضاع اقتصادی کشور هویداست.

 

محمد ضمن بیان این نکته که چنانچه از ظرفیت‌های عظیم کشور درست و بموقع استفاده شود شاهد کاهش فشار اقتصادی بر مردم خواهیم بود، گفت:

ظرفیت‌های عظیمی نظیر منابع سوخت فسیلی، معادن و ظرفیت‌های کشاورزی و از همه مهم‌تر نیروی انسانی جوان در کشور برخوردار هستیم اما بهره‌گیری از این ظرفیت ها هیچ تناسبی با پتانسیل موجود ندارد.

 

*** دومین پتروپالایشگاه بومی کشور

 

وی در خصوص حل مشکلات، بیان کرد:

پتانسیل بزرگی در حوزه بالادستی، میان‌دستی و پایین دستی نفت در کشور وجود دارد که می‌تواند حجم عظیمی از مشکلات کشور را حل کند اما این امر بدلیل عدم تکمیل زنجیره ارزش در صنعت نفت مغفول مانده است.

به مدد الهی کلنگ اولین پتروپالایشگاه صددرصد بومی کشور در کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس و با نام مهر خلیج فارس زده شده و کلنگ دومین پتروپالایشگاه نیز بزودی در کنار پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه به زمین می‌خورد.

 

*** تغییر شیوه مدیریت و سازوکار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پایان پیرامون تغییر شیوه مدیریت و سازوکار قرارگاه خاتم الانبیاء، اظهار داشت:

تغییر سازوکار هدایت قرارگاه امری دشوار بود، که با همدلی مدیران به ثمر نشست و بعد از ۳۰ سال، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء صاحب یک ساختار نو و علمی و متناسب با مبانی اقتصاد مقاومتی شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول