کد خبر:220108
پ
شریعتمداری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

پرداخت مالی دستگاه‌های اجرایی به تعاونی‌ها انجام نشده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت نشدن منابع حاصل از عملیات مالی دستگاه‌های اجرایی در برخی فعالیت‌ها به تعاونی‌ها خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت نشدن منابع حاصل از عملیات مالی دستگاه‌های اجرایی در برخی فعالیت‌ها به تعاونی‌ها خبر داد.

 

*** عملیات مالی دستگاه‌های اجرایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد شریعتمداری در مجمع سالیانه بانک توسعه در خصوص اینکه سند ملی توسعه بخش تعاون و بندهای ۲۲ گانه آن، افزود:

تعاونگران و بخش تعاون، انتظارات درستی در خصوص نقش و ظرفیت حمایتی بانک توسعه تعاون دارند.

تکالیف متعددی در این سند بر عهده دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است که چنانچه بخشی از این تکالیف اجرا می شد، بسیاری از انتظارات و نیازهای بخش تعاون قابلیت تحقق پیدا می کرد.

مطابق تدابیر قانونگذار در این سند، مقرر شده بخشی از منابع حاصل از واگذاری‌های املاک دولتی به بخش خصوصی و همچنین بخشی از جریانات و عملیات مالی دستگاه‌های اجرایی در برخی فعالیت‌ها صرف توسعه بخش تعاون شود که تا به امروز این تکالیف به مرحله اجرا در نیامده است.

 

وی پیشرفت عملکرد بانک توسعه تعاون را مطابق تکالیف توسعه‌ای ارزیابی، تصریح کرد:

عملکرد بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی و توسعه‌ای به صورت سالیانه از منظر حرفه‌ای و مطابق رعایت استانداردهای حسابداری، بررسی می‌شود.

 

*** افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون

 

شریعتمداری با اشاره به اهمیت رعایت استانداردهای حسابداری و مالی در آمارهای سالیانه بانک، عنوان کرد:

با توجه به این که آمارعملکردی بانک در سیستم جامع بانکداری و بر مبنای بانکداری الکترونیک مورد نظر قرار گرفته و بسیاری از شاخص‌ها به صورت روزانه کنترل می شود، شفافیت در شاخص‌ها در حد مطلوبی رعایت شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر تعاون به تدابیر اندیشیده شده برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون اشاره کرد و اظهار داشت:

افزایش سرمایه این بانک به میزان ۲۸ هزار میلیارد ریال مصوب شده و برای تخصیص این مبلغ، پیگیری‌های زیادی انجام شده و در حال حاضر نیز راهکارهای مالی متنوعی برای تحقق این موضوع به مقامات ذیربط پیشنهاد شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول