کد خبر:220127
پ
۵۳۹۴۷۹۷_۸۱۶ (۱)
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران:

نصب دومین سکوی ۱۰۰۰ تنی میدان نفتی هندیجان

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از نصب موفقیت‌آمیز دومین سکوی سرچاهی ۱۰۰۰ تنی میدان نفتی هندیجان در آب‌های خلیج ‌فارس خبر داد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از نصب موفقیت‌آمیز دومین سکوی سرچاهی ۱۰۰۰ تنی میدان نفتی هندیجان در آب‌های خلیج ‌فارس خبر داد.

 

*** عملیات نصب سکوی میدان نفتی هندیجان

 

نبه گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا سلمان‌زاده در خصوص اینکه عملیات نصب این سکو به دلیل عمق کم آب از حساسیت و پیچیدگی به مراتب بالاتری از نظر لنگراندازی، ایستادن شناور نسبت به سکوی شماره ۸ برخوردار بود، اظهار داشت:

سکوی شماره ۷ میدان هندیجان، شامگاه دوشنبه ۷ مهر با موفقیت در محل مورد نظر نصب شد.

بیشترین عمق در جریان مد آب به ۴.۴ متر و کمترین عمق آن به ۳ متر می‌رسید و به همین دلیل این سکو برای نصب، ۹۰ درجه چرخانده شد.

در اجرای این عملیات نیرو‌های تیم پیمانکار و کارفرما پای کار بودند و با دقت و ظرافت مثال‌زدنی پس از ۶ ساعت و نیم کار طاقت‌فرسا موفق به نصب این سکو بر روی جاکت‌های مربوطه و ۱۰ چاه میدان هندیجان شدند.

 

وی در ادامه، افزود:
این پروژه به طور کامل توسط کارشناسان و متخصصان توانمند داخلی و پیمانکاران حوزه فراساحل کشور به انجام رسیده است و با بهره‌برداری از این دو سکو ظرفیت تولید در میدان هندیجان ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

عملیات نصب این سکو با رعایت همه نکات ایمنی و استاندارد‌های رایج بین‌المللی در بخش فراساحل انجام شده و پیمانکاران مربوطه نیز با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ایمنی نسبت به انجام آن اقدام کرده‌اند.

 

*** نصب سکوی شماره ۸ میدان هندیجان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام اینکه سکوی شماره ۸ میدان هندیجان نیز هفته گذشته در موقعیت مورد نظر نصب شده است، افزود:

با نصب این سکو‌ها در آینده، فرازآوری چاه‌ها برای تولید مصنوعی با تزریق آب، گازرانی یا پمپی کردن چاه‌ها اجرایی شده و با توجه به اینکه در این سکو‌ها برق و امکانات ایمنی لازم وجود دارد، با استفاده از روش‌های ثانویه، میزان تولید نفت نیز افزایش می‌یابد.

این میادین از معدود میادینی هستند که عملیات شیرین‌سازی نفت‌خام در بدو تولید و در سکوی تولید میدان بهرگانسر انجام می‌شود.

با نصب این سکوها، دسترسی به چاه‌ها بیشتر می‌شود و با توجه به وجود تاسیسات سرچاهی نصب شده از جمله پنل کنترل و ایمنی سرچاهی، سیستم‌های اعلام حریق، سیستم‌های کنترل چاه‌ها و سیستم‌های برق و ابزاردقیق از سطح کیفی و ایمنی بالاتری برخوردار خواهد بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول