کد خبر:220050
پ
افت شاخص بورس در ۲۹ مردادماه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۲۳ هزار واحد کاهش یافت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲۳ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۴۹۲ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲۳ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۴۹۲ هزار واحد قرار گرفت.

 

*** کاهش ۲۳ هزار واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۹ میلیارد و ۵۸۰ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۶۸۳ میلیارد تومان در ۹۸۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۳ هزار و ۲۸ واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۹۲ هزار و ۹۰۱ واحد قرار گرفت.

بیش‌ترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پتروشیمی پارس و پتروشیمی جم با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند، به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۰۳۸ واحد، کل (هم‌وزن) ۳۸۶۳ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۵۳۱ واحد، آزاد شناور ۳۶۸۱۱ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۷۱۵۴ و ۵۰۷۷ واحد افت کردند.

 

*** بازارهای فرابورس ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان در ۷۲۵ هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۸ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۴۵۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیش‌ترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول