کد خبر:220141
پ
وزیر اقتصاد
وزیر اقتصاد:

چگونگی بهره‌مندی از تخفیف ۳۰ درصدی صندوق پالایش یکم

وزیر اقتصاد چگونگی بهره‌مندی از تخفیف ۳۰ درصدی صندوق پالایش یکم را تشریح کرد.

وزیر اقتصاد چگونگی بهره‌مندی از تخفیف ۳۰ درصدی صندوق پالایش یکم را تشریح کرد.

 

*** تخفیف صندوق پالایش یکم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در خصوص افزایش ۱۰ درصدی تخفیف صندوق پالایش یکم، اظهار داشت:

برای کسانی که سهام صندوق پاالایش یکم خرید کردند میزان سهام افزایش پیدا می‌کند یعنی اگر به طور نمونه ده تا سهام خریده بودند ۱۱ سهام داده خواهد شد که با این تخفیف برای کسانی که در پالایش یکم شرکت کردند تخفیف ۳۰ درصدی کاملا اجرایی شده است.

وزیر اقتصاد در مورد بازارگردانی در بازار سرمایه گفت:

در جلسه‌ای اجرای مصوبه شورای عالی بورس در این باره بررسی شد.

معدنی‌ها بازارگردانی را اجرایی کردند علاوه بر آن بانک‌ها اقدامات لازم را برای کار انجام دادند ضمن اینکه سازمان تامین اجتماعی و شستا به بیان وزیر رفاه کار بازارگردانی را انجام دادند و برخی از حقوقی‌ها نیز در آستانه عقد قرارداد هستند که فکر می‌کنم به سرعت تا اواسط هفته بعدی همه بازارگردانی‌ها عملیاتی شود.

 

وی درباره بودجه، افزود:

درآمد و منابع جاری دولت تحقق پیدا نکند، دولت چگونه توانسته است این کسری تحقق منابع بودجه را جبران کند؟

ضمن اینکه بخش خصوصی هم یک نگرانی داشت که این به فشار مالیاتی منتهی نشود و یا برخی صاحب نظران نگران استقراض از بانک مرکزی بودند.

می‌خواهم این خبر خوب را بدهم که خوشبختانه تدابیری که دولت اندیشید در شش ماه گذشته توانستیم کسری تحقق منابع را از محل فروش اوراق و از محل واگذاری‌های سهام شرکت‌ها و دارایی های دولتی تقریباً جبران کنیم.

دژپسند در ادامه، خاطرنشان کرد:

با این اقدام توانستیم مانع از این شویم که خدای نکرده کسری تحقق منابع به استقراض از سیستم بانکی یا فشار مالیاتی منجر شود ضمن اینکه سال ۹۹ از نظر درآمد ناشی از واگذاری‌ها عملکرد بسیار درخشانی داشتیم یعنی حدود سی و سه هزار میلیارد تومان در نیمه اول سال ۹۹ واگذاری صورت گرفت و این رقم قابل توجهی است.

 

*** اوراق منتشر شده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد در پایان پیرامون اینکه در مورد اوراق هم حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه و اوراق منتشر شده، اظهار کرد:

خوشبختانه سعی کردیم اگر هم کسری تحقق داریم آن را از جامعه بگیریم و منتهی به افزایش نقدینگی و افزایش تورم و پایه پولی نشود.

از سال ۹۲ که در سازمان برنامه و بودجه بودم و بعد به وزارت اقتصاد آمدم هیچ وقت دولت از بانک مرکزی استقراض نکرده و سال ۹۹ هم در برنامه دولت نبوده است که از بانک مرکزی استقراض کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول