کد خبر:219847
پ
دکتر فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس:

انطباق ۳۸ درصد از برنامه‌های رزم حسینی با اسناد بالادستی

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از انطباق ۳۸ درصد از برنامه‌های رزم حسینی با اسناد بالادستی خبر داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از انطباق ۳۸ درصد از برنامه‌های رزم حسینی با اسناد بالادستی خبر داد.

 

*** انطباق برنامه‌های رزم حسینی با اسناد بالادستی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت‌الله فیروزی در جلسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی در قرائت گزارش کمیسیون صنایع و معادن درباره برنامه‌های پیشنهادی علیرضا رزم‌حسینی برای تصدی وزارت صمت، گفت:

در راستای بررسی صحت مدارک تحصیلی وزیر پیشنهادی در مقطع دانشگاهی موضوع طی نامه‌ای از وزارت علوم استعلام شد که براساس مکاتبه، مدارک تحصیلی ایشان در مقطع کارشناسی مورد تایید قرار گرفت.

 

وی درباره تطبیق برنامه‌های پیشنهادی با اسناد بالادستی، افزود:

۳۸ درصد برنامه‌های پیشنهادی با اهداف اسناد بالادستی منطبق، ۵۰ درصد همسو، به ۱۲ درصد اشاره نشده و حدود ۹ درصد نیز حاکی از بی‌توجهی است.

 

 

رزم حسینی

 

 

*** بررسی برنامه‌های رزم حسینی

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره بررسی برنامه‌های رزم حسینی در کمیسیون صنایع مجلس گفت:

در جلسه ای با حضور رزم حسینی برنامه‌ها و صلاحیت ایشان مورد ارزیابی قرار گرفت. پس از بحث و بررسی، صلاحیت ایشان را برای تصدی وزارت صمت مورد تایید قرار داد.

 

فیروزی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی در پنجمین دهه حیات خویش مسیر شکوفایی و پیشرفت را طی کرده است، تصریح کرد:

ادامه این روند نیازمند برنامه‌ریزی منسجم، استفاده از منابع کشور با استفاده از تجارب اجرایی و عدم تداوم رویه‌های مشکل‌ساز است چراکه این وزارتخانه می‌تواند نقش مهمی در تحرک سایر بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی ایجاد کند.

مدیریت مطلوب ضمن ایجاد پیوند میان حلقه‌های مختلف سرمایه‌گذاری و ارزش افزوده، عاملی برای افزایش کسب و کار در حوزه صنعت معدن و تجارت است که باید با ایجاد آرامش روانی مردم نمایان شود تا اقتصاد نه به عنوان هدف بلکه وسیله در خدمت آرامش و رفاه مردم قرار داد.

 

*** چالش‌های صنعت

 

وی با بیان اینکه وجود چالش‌هایی نظیر همسو نبودن سیاست‌های کلان با سیاست‌های فناوری تجارت و معدن و… محدودیت‌هایی را ایجاد کرده و ناهماهنگی‌هایی را به وجود آورده است، خاطرنشان کرد:

سکاندار این وزارتخانه باید با ایجاد هماهنگی در سیاستگذاری و تنظیم‌گذاری در زیرمجموعه منجر به کاهش هزینه، توسعه الکترونیک، افزایش صادرات، تنظیم و مدیریت بازار، اصلاح نظام تجارت داخل و شبکه‌های توزیع، استفاده از منابع بخش خصوصی، رسیدن به اهداف رهبری در گام دوم را به اجرای سیاست‌های کلی نظام و رسیدن به اهداف سند ۲۰ ساله کشور و حل مشکلات مردم با افزایش ظرفیت‌های دولت با تعامل سازنده تدوین راهکارهای عملیاتی و برنامه‌ریزی دقیق مورد توجه قرار دهد و نسبت به تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و عملیاتی اقدام کند.

 

فیروزی اهتمام ویژه به مدیریت وزارتخانه شامل چابک‌سازی و اصلاح ساختار، اولویت دادن به تعهد در مناصب مدیریتی، اهتمام و تاکید بر حاکمیت قانون، استفاده حداکثری در استفاده از نخبگان و جامعه دانشگاهی، مبارزه با فساد و رانت و اولویت به کارگیری مدیریت جوان را از جمله توصیه‌های کمیسیون صنایع و معادن به رزم حسینی برشمرد.

 

*** توسعه سرمایه‌گذاری و صادرات

 

وی توسعه سرمایه‌گذاری از طریق تکمیل طرح‌های تولیدی، اجرای پروژه‌های اولویت‌دار، توسعه صادرات با همسایگان، بهره‌گیری از موافقتنامه‌های منطقه‌ای، استفاده از ظرفیت بورس کالا، تکمیل زنجیره معدن حوزه صنایع معدنی با هدف جلوگیری از خام فروشی، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، بهبود و سهولت کسب و کار، کاهش تصدی‌گری با توانمندسازی از بنگاه‌های داخلی را از دیگر توصیه‌های کمیسیون صنایع و معادن دانست.

 

*** ۵ توصیه کمیسیون صنایع به رزم حسینی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون صنایع و مجلس در پایان، توجه به معیشت و سفره مردم با ساماندهی جریان کالا از تولید تا مصرف، تلاش برای شکستن انحصار ساماندهی و نظارت بر توزیع کالا، تقویت نقش انجمن اتحادیه‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد، مدیریت تولید و ساخت داخل و مدیریت صادرات و واردات را از جمله توصیه‌های کمیسیون صنایع و معادن خواند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول