کد خبر:219853
پ
افروز بهرامی
مدیر عامل صندوق ضمانت ایران:

افزایش ضریب نفوذ صندوق ضمانت صادرات به ۱۰ درصد

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات از افزایش ضریب نفوذ این صندوق به ۱۰ درصد خبر داد.

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات از افزایش ضریب نفوذ این صندوق به ۱۰ درصد خبر داد.

 

*** حمایت از صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اقروز بهرامی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در حمایت از صادرات، اظهار داشت:

در شرایط فعلی که تحریم های بی رحمانه و ظالمانه اجرا می شود، ۱۰ درصد از صادرات غیر نفتی کشور در ۵ ماهه نخست سال جاری با حمایت صندوق ضمانت صادرات انجام شده است.

بر همین اساس پوشش حمایتی صندوق ضمانت از فعالان اقتصادی در حوزه صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش دو برابری روبه رو شده است.صادرات غیر نفتی در این ۵ ماهه ابتدایی ۱۰ میلیارد و ۸۷۵ میلیون دلار بوده که بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار آن از طریق صندوق ضمانت انجام شده است.

 

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به افزایش ضریب نفوذ صندوق ضمانت نیز، افزود:

در کشورهای توسعه یافته ضریب نفوذ مؤسسات بیمه ای اعتبار صادرات ۱۰ درصد است و در کشورهای در حال توسعه این رقم بین ۴ الی ۵ درصد است، ما نیز در ایران برنامه ریزی کرده بودیم که در سال پایانی برنامه ششم توسعه ( سال ۱۴۰۲) به ضریب نفوذ ۱۰ درصدی برسیم اما خوشبختانه امروز سه سال زودتر از موعد توانستیم به این هدف دست پیدا کنیم.

 

*** تاثیر تحریم بر صادرات

 

بهرامی در ادامه خاطر نشان کرد:

درست است که تحریم ها و کرونا در میزان صادرات اثر داشته ولی ما توانستیم با طراحی خدمات بهتر و جدید نه تنها به فعالیت خود همانند سابق ادامه دهیم بلکه قدم های مثبتی در جهت ارتقا نیز برداشته ایم.

 

وی با تأکید به اهمیت تقویت صندوق ضمانت از نظر کفایت سرمایه در شرایط تحریم، تصریح کرد:

بر هیمن اساس با پیگیری های انجام شده، سرمایه صندوق ضمانت با موافقت شورای هماهنگی اقتصادی با افزایش ۲۰۰ میلیون یورویی در اردیبهشت ماه سال جاری مواجه شد. همچنین ۱۰۰ میلیون یورو دیگر نیز در بودجه سال ۹۹ تصویب شده که تا سه ماه آینده نهایی و عملیاتی خواهد شد.

 

*** افزایش سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل صندوق ضمانت ایران در پایان، اظهار داشت:

این افزایش سرمایه نشان دهنده ۴ برابر شدن اعتبار صندوق بوده و اگر بر اساس نرخ دلار این روزها محاسبه کنیم، سرمایه صندوق از ۶۰ میلیون دلار به ۴۰۰ میلیون دلار رسیده که نشان دهنده افزایش ۷ برابری است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول