کد خبر:219842
پ
آب
مدیر دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه مرجع شرکت آب و فاضلاب تهران:

کیفیت آب آشامیدنی ۴۰۰ روستا در استان تهران ارتقا می‌یابد

مدیر دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه مرجع شرکت آب و فاضلاب استان تهران  از ارتقا کیفیت آب آشامیدنی ۴۰۰ روستا در استان تهران، خبر داد.

مدیر دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه مرجع شرکت آب و فاضلاب استان تهران  از ارتقا کیفیت آب آشامیدنی ۴۰۰ روستا در این استان خبر داد.

 

*** ارتقا کیفیت آب آشامیدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهتاب باغبان در خصوص ارتقا و پایداری کیفیت آب‌آشامیدنی در سطح استان تهران، اظهار داشت:

در چارچوب یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، منشور کیفی آب آشامیدنی روستاهای استان تهران با هدف ارتقا و پایداری کیفیت آب آشامیدنی تدوین شده است.

 

وی در ادامه افزود:

تهیه مستندات نمونه‌برداری‌ها، انجام کلرسنجی‌ها، آزمون‌های میکروبی، آزمون‌های بیولوژی، آزمون‌های فیزیکی، شیمیایی و اندازه‌گیری مواد آلی مطابق استانداردهای بین‌المللی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای ارتقای کیفیت آب آشامیدنی روستاها توسط این شرکت انجام شده است.

به منظور ضرورت بهره‌برداری از سامانه‌های گندزدایی مناسب، سامانه‌های گاز کلر با سامانه‌های گندزدای پرکلرین و یا گندزدای آب ژاول در روستاهای تحویلی جایگزین شد.

 

*** گندزدایی مستمر وزارت بهداشت

 

مدیر دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه مرجع شرکت آب‌ و فاضلاب استان تهران با اشاره به تکلیف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای گندزدایی موثر و مستمر آب شرب تمامی روستاهای زیر پوشش استان تهران، خاطر نشان کرد:

با هدف اطمینان از سلامت آب و مقابله با شیوع بیماری کرونا، مقدار کلر آزاد باقی‌مانده در نقطه مصرف هشت‌دهم میلی‌گرم در لیتر تنظیم شد و برای گندزدایی آب آشامیدنی در روستاهای غیرتحویلی، مواد گندزدا در اختیار دهیاری‌ها و شوراها، به‌عنوان متولیان کلرزنی روستاها قرار گرفت.

 

*** طرح یکپارچه‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، با اجرایی‌شدن طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی تعداد ۴۰۰ روستا و جمعیتی نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به حوزه خدمات‌رسانی آبفای استان تهران افزوده شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول