کد خبر:219749
پ
۱BB57C1F-A1DF-4BC7-8F40-A28B8B6556D7
نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس:

بررسی مشکلات اتاق‌های بازرگانی در کمیسیون ویژه جهش تولید

نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس از بررسی مشکلات اتاق‌های بازرگانی در نشست آینده این کمیسیون خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس از بررسی مشکلات اتاق‌های بازرگانی در نشست آینده این کمیسیون خبر داد.

 

*** نشست کمیسیون ویژه جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامرضا نوری در تشریح نشست کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس، اظهار داشت:

نشست ۷ مهر به مدت چهار ساعت با حضور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ایران، روسای اتاق‌های بازرگانی استان‌ها و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی برگزار شد.

 

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:

در این نشست روسای اتاق‌های بازرگانی استان‌ها به تشریح مشکلات و مطالبات عرصه تولید و بخش‌های اقتصادی پرداخته و اعضای کمیسیون ویژه، این گزارش‌ها را استماع کردند.

 

*** دپوی محصولات در گمرک و برگشت ارزهای صادراتی

 

وی به دپوی حجم زیادی از کالا‌های وارداتی و بخش‌های تولیدی در گمرک اشاره و خاطر نشان کرد:

در شرایط کنونی حجم زیادی از کالا‌های وارداتی از جمله مواد اولیه صنایع و بخش‌های تولیدی در گمرک دپو شده است، از این رو در نشست ۷ مهر مقرر شد که برای تسریع در ترخیص این کالا‌ها اقداماتی صورت گیرد.

 

نوری در ادامه افزود:

یکی دیگر از مسائل، موضوع برگشت ارز‌های تخصیص صادراتی به داخل کشور بود، در چند ماه اخیر فشار‌های زیادی به واردکنندگان برای برگرداندن ارز‌های تخصیص وارد شد، از این رو در نشست  کمیسیون ویژه جهش تولید مقرر شد که با هماهنگی‌های صورت گرفته، مهلتی به واردکنندگان داده شود.

سعی اعضای این کمیسیون آن است که موانع بخش تولید و صنایع برای افزایش رونق و جهش تولید در کشور برداشته شود و این مسائل در اولویت اصلی ما قرار دارد.

 

*** مصوبات نشست کمیسیون

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس در پایان پیرامون مصوبات و مقررات شست کمیسیون ویژه جهش تولید، اظهار داشت:

در نشست ۷ مهر مقرر شد که برای بررسی برخی از مطالبات مطرح شده از جمله فعالیت بخش خصوصی در حوزه تولید برق و مشکلات بیمه‌ای صنایع و بخش‌های تولیدی، جلساتی در روز‌های آتی با حضور مسئولان ارشد دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها از جمله وزارت نیرو و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود، همچنین برخی از موارد و مطالبات نیز قرار است که توسط دستگاه‌های اجرایی مربوطه پیگیری شود.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول