کد خبر:220031
پ
بابک نگاهداری
رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی:

شناسایی و اولویت بخشی به پروژه‌های پیشران ملی و محلی در بودجه ۱۴۰۰

رییس حوزه ریاست مجلس از شناسایی و اولویت بخشی به پروژه‌های پیشران ملی و محلی در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.

رییس حوزه ریاست مجلس از شناسایی و اولویت بخشی به پروژه‌های پیشران ملی و محلی در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** ارائه طرح دو فوریتی جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  بابک نگاهداری، در خصوص ارائه طرح دو فوریتی جهش تولید و رونق مسکن، اظهار داشت:

الزام دولت به بازنگری طرح جامع مسکن، اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در بخش مالیات بر خانه های خالی، اختصاص منابع لازم در بودجه ۱۴۰۰ برای حمایت از طرح اقدام ملی مسکن، تقویت اعتبارات طرح‌های عمرانی در بودجه ۱۴۰۰ و پیش‌بینی اعتبارات لازم از محل منابع مدیریت بحران برای بازسازی خسارات ناشی از حوادث طبیعی، از جمله موارد مدنظر کمیسیون عمران به عنوان اولویت پیشنهادی است که در جلسه اکنون مطرح شد.

 

*** پروژه‌های پیشران ملی در بودجه ۱۴۰۰

 

رییس حوزه ریاست مجلس، با بیان اینکه رییس مجلس در این جلسه تمرکزگرایی بیش از حد در کشور و وجود برخی مشکلات ساختاری را عاملی دانست که سازمان‌ها را از انجام وظایف ذاتی شان دور می‌کند، افزود:

رییس مجلس همچنین تعیین تکلیف ساختار شهرداری‌ها در کشور را امر مهمی برشمرد که باید در دستور کار مرکز پژوهش‌ها، کمیسیون امور داخلی و کمیسیون عمران قرار گیرد.

 

نگاهداری در ادامه، تاکید کرد:

رییس مجلس در این جلسه با اشاره به پروژه‌های ناتمام عمرانی کشور و بودجه سال ۱۴۰۰، بر احصاء و دسته بندی همه پروژه‌های نیمه تمام کشور و تصمیم گیری موردی نسبت به هر یک و تکیه بر توان بخش خصوصی برای تکمیل و بهره‌ برداری از آنها تاکید کرد.

قالیباف وجود حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور و نیاز به نقدینگی تقریبا برابر با همین مقدار برای تکمیل پروژه‌ها، ساماندهی و رسیدگی به وضعیت این پروژه‌ها را کار بین بخشی کمیسیون‌ها دانست و شناسایی پروژه‌های پیشران و اثرگذار ملی و محلی و توجه ویژه به آنها در بودجه سال ۱۴۰۰ را مورد تاکید قرار داد.

رییس حوزه ریاست مجلس در پایان پیرامون اینکه رییس مجلس با اشاره به این موضوع که در کمیسیون‌ها، مرکز پژوهش‌ها، دستگاه‌های اجرایی و توسط برخی افراد صاحب نظر، نظرات و پیشنهاداتی برای اولویت‌های مجلس ارائه شده است، اظهار کرد:

خواست که مجموع این نظرات و پیشنهادات در جلسات مشترک رییس کمیسیون مربوطه، مرکز پژوهش‌ها و هیئت رئیسه با دو برش زمانی یک ساله و چهارساله نهایی شود.

 

*** احصای اولویت‌های کمیسیون 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلسات مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها با هدف رسیدن به برنامه راهبردی مجلس یازدهم و از طریق احصای اولویت‌های هر کمیسیون با نظر کمیسیون مربوطه، پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها، نظرات دستگاه های اجرایی و مرتبط با موضوعات و نظر حاضران مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + ده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول