کد خبر:219955
پ
ورود  گروه از نفتکش های ایران
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ورود نخستین گروه از نفتکش ‌ایران به حریم آبی ونزوئلا

اولین نفت‌کش از مجموع ۳ نفتکش ایرانی حامل سوخت به مقصد ونزوئلا در تقابل با تلاش‌های آمریکا علیه تهران و کاراکاس وارد حریم آبی این کشور شد.

اولین نفت‌کش از مجموع ۳ نفتکش ایرانی حامل سوخت به مقصد ونزوئلا در تقابل با تلاش‌های آمریکا علیه تهران و کاراکاس وارد حریم آبی این کشور شد.

 

*** وزود نخستین نفتکش ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نفتکش فارست (Forest) با پرچم ایران ۷ مهرماه وارد حریم آبی ونزوئلا شده است.

بر اساس اعلام این منبع، نفتکش مذکور در غرب آسیا بارگیری شده و بدون مزاحمت وارد آب‌های ونزوئلا شده است.

مطابق با اطلاعات ردیابی‌ نفتکش‌ها که به دست این شبکه تلویزیونی رسیده است،نفتکش ایرانی مذکور هم اکنون به سوی پالایشگاه بندری ال پالیتو (El Palito) در حرکت است.

دو نفتکش دیگر ایران با نام‌های فاکسون و فورچون با همین مقصد از اقیانوس اطلس عبور می‌کنند و احتمالاً در اوایل اکتبر به ونزوئلا می‌رسند.

انتظار می‌رود این ۳ نفتکش روی هم رفته حدود ۸۲۰ هزار بشکه بنزین و سایر سوخت‌های موتوری را به ونزوئلا برسانند، صف رانندگان در پمپ بنزین‌های ونزوئلا طی هفته‌های اخیر به خاطر نبود تولید داخلی طولانی‌تر شده است.

 

*** تبادل محصولات صنعتی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این دو کشور عضو اوپک در سال جاری میلادی روابط خود را با تبادل نفت خام، سوخت، غذا و تجهیزات پالایشگاهی و سایر محصولات صنعتی افزایش داده‌اند.

انتظار می‌رود یک‌نفتکش بسیار بزرگ ایرانی در این هفته بندر خوزه ونزوئلا را ترک کرده و ۱.۹ میلیون بشکه نفت سنگین این کشور را به شرکت ملی نفت ایران برساند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول