کد خبر:219379
پ
هم‌افزایی دستگاه‌های نظارتی در بازرسی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

هم‌افزایی دستگاه‌های نظارتی در بازرسی و نظارت بر بازار

پیرو ابلاغیه سرپرست وزارت صنعت در خصوص اقدامات بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار، جلسه برنامه‌ریزی با محوریت تبادل نظر و بررسی چالش‌ها و دغدغه‌های نظارت و مدیریت بازار برگزار شد.

پیرو ابلاغیه سرپرست وزارت صنعت در خصوص اقدامات بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار، جلسه برنامه‌ریزی با محوریت تبادل نظر و بررسی چالش‌ها و دغدغه‌های نظارت و مدیریت بازار برگزار شد.

 

*** نظارت بر بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این جلسه مهمترین موضوعات مرتبط با بهبود فرایند کنترل و نظارت بر بازار و نقش هریک از دستگاه‌های نظارتی مطرح و بر ضرورت هماهنگی و نقش آفرینی آنها تاکید شد.

همچنین مقرر شد در راستای اصلاح قوانین و مقررات مرتبط و بازدارنده و پیگیری تامین نیروی انسانی و تجهیزات از پتانسیل قضات سازمان تعزیرات در بازرسی و گشت‌های مشترک از مبادی تولید و کالاهای وارداتی بیشتر استفاده شود.

در این جلسه با توجه به وجود نیروهای بازرس در اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها مقرر شد ضمن بهره‌گیری گزارش عملکرد منظم روزانه ،هفتگی و ماهانه ارایه گردد.

همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد تا در راستای اعمال قانون در گشت‌های مشترک در سطح عرضه تفاهم نامه سه جانبه با دادستانی، پلیس امنیت اقتصادی و سازمان حمایت منعقد گردد.

گفتنی است که در این جلسه مقرر شد که دستگاه‌های نظارتی موثر در فرایند تامین و توزیع کالا در فضای اقتصادی حال حاضر با همکاری مشترک باید انتظار عمومی را برآورده نموده و با سازماندهی مناسب و کنترل به هنگام بازار با حفظ اهداف اقتصادی ترسیم شده در سایه هم افزایی و همراهی تمام ارکان ذی مدخل از جمله بیسج اصناف در سراسر کشور اقدام نمایند.

 

*** اهداف تشکیل جلسه

 

در این جلسه مباحث مربوط به سازماندهی و برنامه‌ریزی دقیق تامین، تولید و توزیع کالا، جلوگیری از احتکار و گرانفروشی، تاکید بر عرضه به هنگام و توجه به ضروریات نیاز مصرف‌کنندگان مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

در این جلسه که در سالن جلسات وزارت صنعت برگزار شد، رییس سازمان حمایت، رییس پلیس امنیت اقتصادی، سخنگو و معاون سازمان تعزیرات حکومتی ونمایندگان بسیج اصناف و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت و اعضای هیات مدیره و مدیران کل ستادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان حضور داشتند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول